Gömlekçiler Kralını Kaçırıp Senet İmzalatmaya 3 Tutuklama

Gömlekçiler Kralını Kaçırıp Senet İmzalatmaya 3 Tutuklama

Sapanca'da 25 Temmuz 2011 tarihinde meydana gelen olayda Özkan Akkayagil'in şoförü A. İ. İ. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurarak, patronu Özkan Akkayagil'in buludukları otomobile başka otomobil ile çarparak durduran silahlı kişiler tarafından kaçırıldığını söyledi.

Gömlekçiler Kralını Kaçırıp Senet İmzalatmaya 3 Tutuklama
15.08.2011 17:20 | Son Güncelleme: 15.08.2011 17:20

Sapanca'da 25 Temmuz 2011 tarihinde meydana gelen olayda Özkan Akkayagil'in şoförü A. İ. İ. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurarak, patronu Özkan Akkayagil'in buludukları otomobile başka otomobil ile çarparak durduran silahlı kişiler tarafından kaçırıldığını söyledi. Bu ihbar üzerine harekete geçen polis olaydan bir gün sonra Özkan Akkayagil'i İstanbul'da buldu.

Adapazarı'na getirilen ve mağdur sıfatıyla ifadesi alınan Özkan Akkayagil kendisini kaçıranlardan şikayetçi oldu. Akkayagil 10 numara yağ ticareti yapan şirketi olduğunu söyleyerek, "Ankara'dan gelen kişilerle Sapanca'da görüşme yaptık. Görüşme sonrasında otele dönerken, arkamızdan gelen kişiler arabımıza çarparak beni kaçırıp Karasu'ya götürdü. Burada benden 1 milyon 600 bin liralık senet ile 1. 5 milyon liralık çek aldıktan sonra bıraktılar" dedi.

Poliste kimlik sorgulaması yapılan Özkan Akkayagil, 18 ayrı suçtan arandığı, hakkında iki suçtan toplam 3 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenince tutuklandı. Polis işadamını kaçıran kişilere yönelik olarak da Sakarya Samsun ve Antalya'da operasyonlar yaptı. Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Sapanca, Karasu İlçeleri ile Samsun ve Antalya'da yapılan operasyonlarda B. G. , İ. G. K. , M. A. , İ. Ü. , Y. Ç. , Ö. L. A. , F. K. , T. Y. , A. S. , T. B. gözaltına alındı. bunlardan T. Y. 'nin işyerinde yapılan aramada gömlek kralı Özkan Akakayagil'e zorla imzalatıldığı iddia edilen toplam 1 milyon 150 bin TL değerinde 8 çek ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler 'Silah zoruyla adam kaçırmak, zorla senet imzalatmak' suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden A. S. (50) İ. T. (35) ile M. A. (36) tutuklandı. T. Y. (46) ise 50 bin lira kefaletle serbest bırakıldı. - Sakarya/ Adapazarı

Kaynak: DHA

title