Golden Horn Oteli'ne 3 Günlük Kapatma Cezası

Golden Horn Oteli'ne 3 Günlük Kapatma Cezası

Eminönü Belediyesi, Turistlere İçki Servisi Yapıp, Yerli Müşterilere İçki Vermeyen ve İçki Ruhsatı da Bulunmayan Golden Horn Oteli'ne 'Ruhsat Dışı Faaliyetten' 3 Günlük Kapatma Cezası Verdi.

Golden Horn Oteli'ne 3 Günlük Kapatma Cezası

Eminönü Belediyesi, turistlere içki servisi yapıp, yerli müşterilere içki vermeyen ve içki ruhsatı da bulunmayan Golden Horn Oteli'ne ''ruhsat dışı faaliyetten'' 3 günlük kapatma cezası verdi.

Belediye ruhsatlı olan otelin, içki ruhsatı almak için Eminönü Belediyesi'ne bugüne kadar bir başvuruda bulunmadığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan da ''turizm belgesi'' almadığı tespit edildi. Otel restoranının dışarıdan müşteri alması için ayrıca ruhsata tabi olduğu, bunun için de ruhsatının bulunmadığı öğrenildi.

Bu tespitler üzerine Eminönü Belediyesi otele, ''ruhsat dışı faaliyet''ten dolayı 3 gün kapatma cezası verdi.

Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er tarafından imzalanan ceza tutanağı, bugün saat 15.00'de otel yönetimine tebliğ edildi.

Ayrıca oteldeki müşterilerin mağdur olmaması ve başka yere naklinin sağlanması amacıyla cezanın uygulanması için 48 saat süre verildi.

Bu arada, belediyenin otele içki ruhsatı verebilmek için ''İçkili yerler haritası''na uygun olup olmadığına baktığı, ancak otelin bu haritada yer almadığı bildirildi.

Kaynak: AA