Giresun -Sivil Toplum Örgütleri Mayınlı Saldırıyı Protesto E

Giresun -Sivil Toplum Örgütleri Mayınlı Saldırıyı Protesto E

Giresun'un Dereli İlçesi'nde, Yaklaşık İki Hafta Önce 1 Astsubayın Şehit Olduğu, 2 Erin de Yaralandığı Mayınlı Saldırının Yapıldığı Bölgeye Giden Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Olay Yerine Karanfil Bırakıp, Terör Örgütü PKK Aleyhinde Slogan Attı

Giresun -Sivil Toplum Örgütleri Mayınlı Saldırıyı Protesto E
09.05.2010 23:42 | Son Güncelleme: 09.05.2010 23:42

Giresun'un Dereli İlçesi'nde, yaklaşık iki hafta önce 1 astsubayın şehit olduğu, 2 erin de yaralandığı mayınlı saldırının yapıldığı bölgeye giden sivil toplum örgütü temsilcileri, olay yerine karanfil bırakıp, terör örgütü PKK aleyhinde slogan attı

Dereli İlçe'ne bağlı Tamdere Köyü'ndeki Kanlıhan Köprüsü'ne yaklaşık 50 araç ile gelen bazı sendika ve sivil toplum örgütü üyeleri, burada basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Doktor Özgür Özcan, "Karadeniz'de, ülkemizde terörist görmek ve terörist eylemleri yaşamak istemiyoruz. Bunu haykırmak için buraya geldik. Toplum olarak artık sabrımız taştı. Daha önce olduğu gibi, bundan sonra da ben ve bizim çocuklarımız, bu dağlarda, bu yaylalarda pikniğini yapacak, etini yiyecek. Ben bu eyleme, bu tepkiye 4 aylık çocuğumla geldim. Gerekirse bu ormanlarda, bu dağlarda bir asker, bir polis gibi görev yapıp hainlerle hesaplaşırız" diye konuştu.

Konuşmanın ardından olay yerine karanfil bırakan grup, daha sonra Kanlıhan Köprüsü'ne, 'Bu dağların sahipleri bizleriz, Giresun uşakları' yazılı döviz ile Türk bayrakları astı.

Giresun Dereli İlçesi Tamdere Köyü'nde iki hafta önce bir askeri aracın geçişi sırasında, yol kenarına döşenen mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu Astsubay Ahmet Eryılmaz şehit olmuş, erler Osman Kaya ve Erdem Ay da yaralanmıştı.

Kaynak: DHA

title