Haberler

Halit Akçatepe'nin Kızı: "Babamla Bugün İlk Kez Birlikte Aynı Sahnedeyiz, Oysa Daha Önce Bunu...

Halit Akçatepe'nin kızı: "Babamla bugün ilk kez birlikte aynı sahnedeyiz, Oysa daha önce bunu yapabilmeliydik" Erol Evgin: "Hayata karşı mizahı kalkan olarak kullanmış, bütün sıkıntıları mizahla aşmış, ömrünü sanat adamıştı" Genco Erkal: "Filmlerini her zaman izleyeceğiz, ona olan...

Halit Akçatepe'nin kızı: "Babamla bugün ilk kez birlikte aynı sahnedeyiz, Oysa daha önce bunu yapabilmeliydik"

Erol Evgin : "Hayata karşı mizahı kalkan olarak kullanmış, bütün sıkıntıları mizahla aşmış, ömrünü sanat adamıştı"

Genco Erkal : "Filmlerini her zaman izleyeceğiz, ona olan özlemimizi gidereceğiz"

Halit Akçatepe için Caddebostan Kültür Merkezinde tören düzenledi

İSTANBUL - Hayatını kaybeden ünlü sanatçı Halit Akçatepe için Caddebostan Kültür Merkezinde düzenlenen törene çok sayıda sanatçı dostu ve seveni katıldı. Törende veda konuşması yapan kızı Ebru Akçatepe, "Babamla bugün ilk kez birlikte aynı sahnedeyiz. Oysa daha önce bunu yapabilmeliydik. İşte şimdi buradayız. Babam ve ben aynı sahneyi paylaşıyoruz. Sevdiği dostları sizler onun için geldiniz" dedi.

Ataşehir'de özel bir hastanede geçtiğimiz cuma günü hayatını kaybeden ünlü oyuncu Halit Akçatepe için Caddebostan Kütür Merkezinde tören düzenlendi. Törene ailesi başta olmak üzere sanat camiasından çok sayıda seveni katıldı. Ünlü sanatçının Türk Bayrağına sarılı naaşı kültür merkezinin sahnesine getirildi. Ünlü sanatçının biyografisinin sunumuyla başlayan tören veda konuşmalarıyla devam etti. Ünlü sanatçının yakın dostları ve sevenleri sahneye çıkarak Akçatepe ailesine başsağlığı diledi. Halit Akçatepe'nin "Sevilip sevilmediğim cenazemde anlaşılacak" sözünü hatırlatan dostları salonun doluluğunu göstererek Akçatepe'nin ne kadar sevildiğine dikkat çekti.

Halit Akçatepe'nin gülümsemeyi öğreten sanatçı olduğunu söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Bizim çocukluğumuzun gençliğimiz ilk yıllarında tanıştığımız sanatçı. Bizlere gülümsemeyi öğreten Türkiye'nin aydınlık yüzümü gösteren bir ekoldür. Ailesine başsağlığı diliyorum kendisini rahmetle anıyorum" diye konuştu.

"Filmlerini her zaman izleyeceğiz ona olan özlemimizi gidereceğiz"

Akçatepe'nin sanatçı dostu Genco Erkal, "Her zaman çok doğaldı tüm hayatı boyunca. Çok benzersiz bir oyuncuydu gerçekten. Her türde çok etkiliydi. Her zaman çok açıktı, okur anlamaya çalışır ve her zaman bunu ifade edebilen bir gücü vardı. ve her zaman tutkusuna, ciddiyetine hayran olmuştum. Mutlu bir hayat yaşadı. Çok güzel bir ailesi oldu. Güzel bir iz bıraktı Türk halkında. Filmlerini her zaman izleyeceğiz ona olan özlemimizi gidereceğiz. Hepimizin başı sağolsun. Halit ışıklar içinde uyusun" şeklinde konuştu.

Hababam Sınıfı'nın Kalem Şakir'i Bülent Bülent İğdiroğlu, "Halit ağabeyi herkes çok seviyordu ama bizler çok farklıydık. Onun bize ağabeyliği yol göstermesi çok değerliydi hepimizin başı sağolsun" dedi.

"Hayata karşı mizahı kalkan olarak kullanmış, bütün sıkıntıları mizahla aşmış, ömrünü sanat adamıştı"

Halt Akçatepe ile yarın asırdır arkadaş olduklarını vurgulayan Erol Evgin, "Halit Akçatepe benim yarım asırlık dostum. Halit çok büyük bir sanatçıydı. Ama insan olarak da çok değerli bir insandı. İçi dışı bir tertemiz insandı. Hayata karşı mizahı kalkan olarak kullanmış, bütün sıkıntıları mizahla aşmış, ömrünü sanat adamıştı. Kalbimizde saklayacağız onu" ifadelerini kullandı.

Halit Akçatepe'nin sanatçı dostu Emel Sayın ise, "Sanat dünyasındaki insanların Allah'ın görevlendirilmiş kadrosundandır denir. Mutlaka Halit de o kadrodan biriydi. Çok güzel bir insandı benim de can dostumdu. Ailesiyle birlikte ben onları çok sevdim. O gerçek dostumdu. Gerçekten çok üzgünüm. Ailesine hepimize başsağlığı diliyorum. Nurlar içinde uyusun" diye konuştu.

"Babamla bugün ilk kez birlikte aynı sahnedeyiz, Oysa daha önce bunu yapabilmeliydik"

Ünlü sanatçının kızı Ebru Akçatepe ise babasıyla bugün ilk kez aynı sahnede olduğunu belirterek, "Babamın son yolculuğunda bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Babamla bugün ilk kez birlikte aynı sahnedeyiz. Oysa daha önce bunu yapabilmeliydik. Babamla tam da burada birlikte çalışıp bir program ayarlamıştık. Yakın bir zamanda babamın sevdiği dostları, yakın arkadaşları, sevenleri bir kez de babam için bu sahnede buluşacaklardı. İşte şimdi buradayız. Babam ve ben aynı sahneyi paylaşıyoruz. Sevdiği dostları sizler onun için geldiniz. İyi bir insan iyi bir sanatçı iyi bir dost iyi bir baba" ifadelerini kullandı.

Ünlü Sanatçı Halit Akçatepe cenaze namazı kılınmak üzere alkışlar eşliğinde Şakirin Camii'ne götürüldü.

(ME- ÖY-

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Halit Akçatepe Caddebostan Genco Erkal Erol Evgin Genel Haberler

ABD'de 4 kent, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü resmen tanıdı

ABD'de 4 kent, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü resmen tanıdı

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Trafikte tartıştığı 3 kişiyi döve döve hastanelik etti: Ufak bir sürtüşme yaşandı

Trafikte tartıştığı 3 kişiyi döve döve hastanelik etti: Ufak bir sürtüşme yaşandı

EURO 2024 şampiyonu İspanya oldu

EURO 2024 şampiyonu İspanya oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title