Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Taburcu Oldu

Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Taburcu Oldu

Aracına Bilerek Çarpan Kimliği Belirsiz Kişiler Tarafından Darp Edilen ve Cep Telefonu Gasp Edilen Kocaeli'nin Gebze İlçe Belediyesi Başkan Yardımcısı Zinnur Büyükgöz, Tedavi Gördüğü Hastaneden Taburcu Edildi.

Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Taburcu Oldu

Aracına bilerek çarpan kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edilen ve cep telefonu gasp edilen Kocaeli'nin Gebze İlçe Belediyesi Başkan Yardımcısı Zinnur Büyükgöz, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Dün akşam meydana gelen olayda, Gebze Belediyesi'nden çıkarak, evine gitmek üzere yola çıkan Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Zinnur Büyükgöz, Darıca Beldesi Kocatepe mevkiine geldiğinde, aracına arkasından bilerek çarpan 2 kişi tarafından darp edilmiş ve cep telefonu gasp edilmişti. Olayın ardından Anadolu Sağlık Merkezi'ne kaldırılan Büyükgöz, tedavisinin ardından bugün taburcu edildi. Saldırıyla ilgili bir açıklama yapan Büyükgöz, kimseyle bir husumeti olmadığını belirterek, kendisine yapılan saldırının ise basit bir gasp olayı olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Otomobiliyle evine gittiği sırada olayın meydana geldiğini vurgulayan Büyükgöz, "Çok yavaş bir hızla evime doğru gidiyordum. Bayramoğlu'na geldiğimde, bir araç arkadan gelip benim aracıma çarptı. Kazaya bakmak için kapıyı açtığımda ise, çarpan araçtan inen 2 kişi, 'Önüne niye bakmıyorsun?' diyerek aniden üzerime saldırdı. Bu sırada cep telefonumu çıkartarak, yardım istemek için aramak istedim. Saldırganlar bunun üzerine elime vurarak, cep telefonumu düşürdüler ve gasp ettiler. Bu sırada aracımı çalıştırmayı başarıp, hemen oradan uzaklaştım. Daha sonra ikinci cep telefonumla yetkilileri arayarak yardım istedim" dedi.

Olayın ardından hastanede tedavi gören Zinnur Büyükgöz'ü, Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur başta olmak üzere, belde belediye başkanları ile belediye yetkilileri ve yakınları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Saldırı olayının ardından soruşturma başlatan Gebze Polisi de, saldırganlar hakkında önemli ipuçları elde etti. Saldırının olduğu bölgede bir süre önce eşkale uyan bir otomobilin çalındığını belirleyen polisler, kimliklerini açıklamadığı 2 kişinin fotoğraflarını ise Büyükgöz'e göstererek teşhis ettirdi. Büyükgöz'ün de, kendisine gösterilen kişilerin, büyük bir olasılıkla kendisine saldıranlar olduğunu söylediği öğrenildi.

Olayla ilgili çok yönlü soruşturmaya devam ediliyor.

(KA-OK-OK-Y-)

Kaynak: İHA