Haberler

EA Sports, İngiltere Premier League lisansı için 488 milyon sterlin ödeyecek

Güncelleme:

Yabancı basında yer alan habere göre Electronic Arts, Premier League'in lider ortağı ve resmi video oyun lisans sahibi statüsünü korumak için orijinal anlaşmanın değerinin iki katından daha fazlasını ödediği ticari bir anlaşmaya yaklaşıyor.

EA SPORTS, PREMIER LEAGUE İÇİN 488 MİLYON STERLİN ÖDEYECEK

Futbol oyununu oyun yapan en önemli konular arasında yer alan takım ve lig lisansları, futbol video oyunu hayranları için çok önemlidir. Lisanssız bir futbol oyunu piyasaya sürmek her ne kadar tehlikeli bir hamle olmakla birlikte satış rakamlarını da bir hayli düşürecektir. Bu nedenle Ea Sports, oyuncuların tabiriyle FIFA 24 veya yeni adı olan EA Sports FC, İngiltere Premier League'in 6 yıllık lisans anlaşması için 488 milyon sterlin anlaşmayı kabul etmek üzere.

EA Sports, FIFA adını kaybettikten sonra İngiltere Premier League için 500 milyon sterlin ödedi

PREMIER LEAGUE LİSANSI İÇİN MASAYA OTURDULAR

Yeni anlaşma, kazanlı televizyon anlaşmaları sayesinde dünyanın en karlı ligi haline gelen İngiltere Premier League'in gücünü yansıtıyor. Ligi uluslararası bir güç merkezi haline getirdi ve Erling Haaland gibi genç yetenekleri kendine çekmesine izin verdi. EA Sports, FIFA oyunlarında oyuncuların en çok tercih ettiği lig olan Premier League'i kaybetmemek için elinden geleni yapıyor.

EA Sports, FIFA adını kaybettikten sonra İngiltere Premier League için 500 milyon sterlin ödedi

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Piyasa değeri yaklaşık 30 milyar dolar olan New York'ta listelenen video oyunu şirketi EA, 2016'dan beri Premier Lig'in lider ortağıdır ve 1998'e kadar uzanan ticari bağları vardır.

EA Sports, FIFA adını kaybettikten sonra İngiltere Premier League için 500 milyon sterlin ödedi

FIFA'NIN YENİ ADI NE?

Eski adıyla FIFA olarak bilinen ve Türkiye'de dahil olmak üzere dünyanın en iyi liglerinden takımları ve oyuncularını içeren futbol oyunu serisi, 2022 yazındaki raporlara göre EA adı altında yeniden markalaşarak EA Sports FC olacak.

EA Sports, FIFA adını kaybettikten sonra İngiltere Premier League için 500 milyon sterlin ödedi

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

EA Sports FIFA 23 Gamegar Spor Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Anayasanın 58. maddesi nedir? (Gençliğin Korunması) Anayasa madde 58 konusu ne? 15 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 15 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 15 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Kepez Belediye Başkanı hangi partiden? Kepez seçim sonuçları 2024! Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı mı? Mesut Kocagöz neden tutuklandı, suçu ne? Almanya'da şampiyon kim oldu? 2024 Almanya Bundesliga Şampiyonu belli oldu Karagümrük Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Karagümrük FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Karagümrük Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Karagümrük FB maçı kaç kaç, canlı maç skoru! SGK'dan çalışan annelere 325 euro destek başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title