Filmler Start Aldı

Filmler Start Aldı

Zeki Alasya'nın Yazıp Yönettiği 'Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye'de' Adlı Film, 21 Eylül Cuma Günü Gösterime Girecek

Filmler Start Aldı

ZEKİ ALASYA'NIN YAZIP YÖNETTİĞİ 'CUMHURBAŞKANI ÖTEKİ TÜRKİYE'DE' ADLI FİLM, 21 EYLÜL CUMA GÜNÜ GÖSTERİME GİRECEK

Filmin basın tanıtımı, Plato Film şirketinin Cihangir'deki ofisinde oyuncuların da katılımıyla gerçekleştirildi. Filmin yazarı, yönetmeni ve başrol oyuncusu Zeki Alasya, çektikleri filmin çok şanssız olduğunu belirterek, "Bu filmi 4 yıl önce çektik ama yapımcı şirketimizin sahibi film için 'İstediğim gibi olmadı' dedi. Bu sebepten film 4 yıl boyunca rafta bekledi. Şimdi sebebini tam olarak bilmiyorum, belki ülke gündemine uygun olduğu için gösterime giriyor. Filmin gişede ne başarı elde edeceğini bilmiyorum. Kaç kişi seyreder bilmiyorum ama seyreden herkesin çok seveceğine inandığım bir film" diye konuştu.

Alasya, filmin çekiminde kendilerine destek verenlere minnettar olduklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Filmin sonunda özellikle yazdık ama burada da belirtmek istiyorum. Bize çekimlerinde çok büyük katkı sağlayan, fikirler veren, bizi Güniz Sokak'taki evinde bile ağırlayan ve filmde kullandığımız röportajını veren 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'e şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca çekimlerimizde her türlü olanağı bize sağlayan, Başbakanlık binasını adeta film platosu gibi kullanmamıza izin veren Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da çok teşekkür ederiz."

Yapımcılığını Sinan Çetin'in sahibi olduğu Plato Film adına Cemil Çetin'in üstlendiği filmde, Alasya'nın yanı sıra Derya Baykal, Aykut Oray, Ayla Algan, Aziz Üstel, Suat Sungur, Ali Uyandıran, Yeliz Yeşilmen ve Deniz Arman rol alıyor. Filmin konusu ise şöyle: 'Bir gün siyasetin yüksek temposundan yorulan ve kısa bir süreliğine de olsa soluk almak amacıyla gizlice firar eden cumhurbaşkanı, halkın arasına karışır. First lady ve cumhurbaşkanından oluşan bu 'VIP' firar ekibine, Ankara sınırlarından çıkmak üzereyken beklenmedik bir başka firari daha katılır. Ankara sınırlarında başlayan tuhaflıklar silsilesi, cumhurbaşkanı ve eşinin zorunlu olarak konaklayacakları küçük bir balıkçı köyünde ise bambaşka bir atmosfere dönüşür ve cumhurbaşkanı artık öteki Türkiye'de konuktur.'

Kaynak: Gecce