Filistin İçişleri Bakanı Siyyam'dan El Fetih'e Suçlamalar

Filistin İçişleri Bakanı Siyyam'dan El Fetih'e Suçlamalar

Filistin İçişleri Bakanı Said Siyam, Akşam Saatlerinde Düzenlediği Basın Toplantısında, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın El Fetih Partisine Suçlamalarda Bulundu.

Filistin İçişleri Bakanı Siyyam'dan El Fetih'e Suçlamalar

Filistin İçişleri Bakanı Said Siyam, akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısında, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın El Fetih partisine suçlamalarda bulundu.

Düzenlediği basın toplantısında, içerdeki çatışmaların dahili ve harici güçler tarafından desteklendiğini savunan Siyam, "Her hangi bir olayda Mahmud Abbas ve El Fetih hemen İçişleri Bakanlığı'nı suçluyor. Fakat tüm güvenlik güçleri bana bağlı değil. Hepsinin kontrolü bakanlıkta değil. Bu suçlamalar boşuna ve gerçek değil" dedi.

El Fetih'in medyayı propaganda aracı olarak kullandığını ileri süren Siyam, İçişleri Bakanlığı'nın istemesi halinde her şeyi açıklamaya hazır olduğunu ifade etti. Siyam, El Fetih'in işlediği bazı suçlara ilişkin önümüzdeki günlerde belge ve görüntü çıkartacaklarını söyleyerek, "Biz bu görüntü ve fotoğrafları çıkardığımızda Filistinliler şaşırıp kalacak. Gözlerinize inanamayacaksınız" şeklinde konuştu.

Açıklayacağı belgelere ilişkin bilgi vermeyen Siyam, ateşkes konusundaysa, silahlı kişilerin evlerine döneceğini ve ateşkesin kısa sürede sağlanacağını kaydetti.

(MKF-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA