Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Kongresi... - Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım: - ''darağacında Olsak Bile Son Sözümüz Fenerbahçe Olacak''

Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Kongresi... - Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım: - ''darağacında Olsak Bile Son Sözümüz Fenerbahçe Olacak''

Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Kongresi... - Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım: - ''darağacında Olsak Bile Son Sözümüz Fenerbahçe Olacak''
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, başkanlık için tek aday olduğu olağanüstü genel kurul toplantısının ilk günkü oturumunda yaptığı açıklamada, ''Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacak'' dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, başkanlık için tek aday olduğu olağanüstü genel kurul toplantısının ilk günkü oturumunda yaptığı açıklamada, ''Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacak'' dedi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki toplantının son bölümünde kürsüye çıkan Yıldırım, bir süre ayakta alkışlanınca, konuşmasına başlamadan önce duygulu anlar yaşadı.

Tribünlerde taraftarların tezahürat yaptığı gibi, ''Güzel, güneşli günler göreceğiz. Şampiyonluk şarkıları söyleyeceğiz'' şeklinde sözler kullanan Yıldırım, yeni sezonda kutlayacakları 100. yılın her şeyden önemli olduğunu, bu aşamada her türlü şahsi sebebin kendisi için önemini yitirdiğini vurguladı.

Ayrılma kararına neden olan olumsuz koşulların devam ettiğini yineleyen Yıldırım, ''Koşullar değişmiş olmamasına rağmen, beni yeniden aday olmaya iten sebep, başta eski başkanlar, eski yöneticiler, divan başkanı ve üyeleri, kongre üyeleri, dernekler ve taraftarların gösterdiği sevgi. 100. yılda bir gün dahi zaman kaybetmeye tahammülümüz yok. 100. yıl her şeyden önemlidir. Her türlü şahsi sebep bu aşamada benim için önemini yitirmiştir'' diye konuştu.

-''CAMİAYA BORÇLUYUM''-

Fenerbahçe camiasına borçlu olduğunu belirten Yıldırım, ''Ben bu camiaya borçluyum, en azından 2 kupa söz verdik ama olmadı, ama yine söz verdik inşallah yapacağız'' dedi.

Sevildiklerini bildiğini ancak bu kadar büyük olduğunu bilmediğini anlatan Yıldırım, karar verme sürecinde kendisine ulaşan taraftarların ifadeleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

''Bir bayan taraftar 'Ben 4 aylık hamileyim ve gittiğinizi doğan çocuğuma nasıl anlatırım' dedi. Biri de şunu dedi: 'Galatasaray'a 7-0 yenilelim ama siz kalın.' Özel mesajlar vardı ve çok önemliydi. Bu desteği herkesten gördüğümüz için her ne şartta olursa olsun bu görevi yapmak ve Fenerbahçe'yi daha iyi bir duruma getirip gelecek arkadaşlara devir etmek için geri geldik.''

-''LİGİN SON 6 HAFTASI İNCELENMELİDİR''-

Aziz Yıldırım, İtalya'da Juventus ve diğer bazı takımlar hakkında hakemler üzerinde yapılan baskılar neticesinde, açılan soruşturmayı örnek göstererek, Türkiye'de de geride kalan sezonun son 6 haftasının devlet görevlilerince incelenmesi gerektiğini savundu.

Yaşanan olaylar sonunda İtalya'nın futbol federasyonu başkanını görevden alındığını kaydeden Yıldırım, ''Bizde Sayın Şenes Erzik veya başka insanlar, başkan görevden alındığında 'UEFA bizi atar' diyor. İtalya'yı atamıyor demek ki. Bunlardan bunlardan ders çıkarmamız lazım. Türkiye'de son 6 haftanın incelenmesi lazım. Bunu devletin incelenmesi lazım. Devlet görevlilerinin bir soruşturma açması gerekmektedir. Kim hakkında? Bunu yapanlar ve yönetenler hakkında'' şeklinde konuştu. Bir bedel ödediklerini belirten Yıldırım, ligin ilk devresinde gündeme gelen teşvik primi iddialarıyla ilgili olarak da, ''Sezon sonunda herkes anladı ki Fenerbahçe kimseye bir şey göndermedi. Göndersek daha değişik şeyler olurdu'' dedi.

-''HAZMEDEMEDİĞİMİZ OLAYLAR VAR''-

İzmir'de Beşiktaş ile yaptıkları Fortis Türkiye Kupası finali ve Denizlispor ile oynadıkları şampiyonu belirleyen sezonun son lig maçıyla ilgili yönetim kurulu olarak hazmedemedikleri olaylar olduğunu kaydeden Yıldırım, ''Bu olaylar 1 yıllık bir emeğin kaybolması ve Fenerbahçelilerin üzüntüsü oldu'' dedi.

-''KORKULARIMIN BEDELİNİ ÖDEDİK''-

Bundan önceki kongrede bir takım korkuları olduğunu söylediğini hatırlatan Yıldırım, ''Bundan sonra korkum yok. O korkuların bedelini ödedik'' dedi.

Olumsuz koşullar yaratılarak hedefledikleri noktalardan uzaklaştıracaklarından korktuğunu hatırlatan Yıldırım, ''Korkularım var demiştim ve buna inanarak söylemiştim. Bundan sonra korkum yok. O korkuların bedelini ödedik. Genel kuruldan sonra 3 aylık dönemde yaşananları hep birlikte izliyoruz'' şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım, özel yaşamıyla ilgili kimseye veremeyeceği bir hesap olmadığını kaydetti.

-''BİZ KAVGACI DEĞİLİZ''-

Kendisi ve yönetici arkadaşlarının kamuoyunda kavgacı insanlar olarak gösterilmeye çalışıldığını anlatan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe camiası içinde de bunu dile getirenlerin olduğunu söyledi.

Kendisinin ve arkadaşlarının kavgacı olmadığını, haklı davalarını dile getirdiklerinde bu şekilde gösterildiklerini ifade eden Yıldırım şöyle devam etti:

''Ligin 1. devresinde maçların ardından bizim isteğimiz dışındaki hatalar haftalarca, aylarca konuşuldu. İkinci devre ile beraber bu ters olunca bu konuşmalar yapılmadı. 'Türkiye Ligi şampiyonluğu önemli değil' denildi. Ligin kalitesiz olduğu, hakem hataların lehimize olduğu, şampiyonluğun şaibeli olacağı söylendi. Masa başı senaryolar yazıldı. Türkiye'de hiçbir kulübe nasip olmayan mali ve idari konularda yarattığımız güçle, sahada alın teriyle elde edilen başarılar karalanıp, başarılar başka sebeple izah edilmeye çalışılıyor. Lehimize hatalar konuşulurken, aleyhimize hatalar konuşulmadı. Haklarımızı korumak içi mücadele ettik. Fenerbahçe markası çevresinde oluşturulan kavga ortamıyla raitingler sağlandı. Fenerbahçe'nin yükselişinin durdurulamayacağını anlayanlar şahsımıza karşı farklı mücadele başlattılar.''

-''ETİK OLMAYAN YOLLARDAN BAŞARI ELDE ETMEYECEĞİZ''-

Hedefledikleri 2 kupayı alamamanın kendilerini de çok üzdüğünü kaydeden Aziz Yıldırım, camianın liderleri olarak üzüntülerini dışarı vurmadıklarını söyledi.

Kendi yarattıkları güçle başarılı olduklarını kaydeden Yıldırım, yeni dönemde bu konulara karşı daha hassas olacaklarını anlatarak, ''Sizden isteyeceğim de buna destek ve buradan elde edilmeye çalışılacak reyting karşısında birlikte mücadele etmemiz. Bizler ilk günden beri gücümüzle başarı elde edeceğimizi söyledik. Biz çok çalıştık ama olmadı, biz hiçbir zaman etik olmayan yollardan başarı elde etmeyeceğiz. Bundan sonra daha büyük başarılarımız olacaktır'' diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı rahatsızlıkla ilgili olarak kongre üyelerine ayrıntılı bilgi veren Yıldırım, ''Önümüzdeki yıllarda daha iyi yaşayacağımı, rektifiye olduğumu söylediler'' dedi.

-TEKNİK DİREKTÖR KONUSU-

Teknik direktör konusunda 6-7 aday ile görüşme yaptıklarını, 3'ü ile prensipte anlaştıklarını diğer 3'ünün durumunun da yarın akşam belli olacağını bildiren Yıldırım, ''Pazartesi veya salı günü seçip getiririz'' dedi.

Kontenjana göre bir yabancı oyuncu haklarının bulunduğunu hatırlatan Yıldırım, ''Gelecek teknik direktör yabancı oyuncuyu seçecek'' dedi.

-''SİZİN BANA BİR CAN BORCUNUZ VAR''-

Futbolcularla yaptığı toplantıda onlara, camiaya borçları olduğunu söylediğini kaydeden Yıldırım şöyle devam etti:

''(Sizin bana bir can borcunuz var ve hepimizin de bu camiaya borcu var. Sizler paralarını aldınız, biz bir sezon onurlandık ama sonuçta bir şey veremedik ve ezik hissediyoruz siz de hissetmelisiniz) dedim. 100. yılda belki bir daha yaşayamayacağımız bir yıl yaşanacak. Bundan dolayı bu yılın çok önemli olduğunu dün kendilerine anlatım ve onlar da anladıklarını ifade etiler. Bu yıl Coca Cola Kupası dahi olsa bütün kupaları almamız gerektiğini anlattım. Avrupa'da da başarı istiyorum ama kolay değil. Sistem yabacı oyuncuyu ve kaliteyi arttırmalıdır. Bakın Dünya Kupası'nda da yabacılar var ve gerekirse milli takımda da oynatırsınız.''

-AYDINLAR'A YANITI-

Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar'ın kendisine kırıldığı şeklindeki açıklamasına da şöyle cevap verdi:

''Mehmet Ali Aydınlar, alınma, senin için değil o sözlerim. Kimler için söylediğim belli. Fenerbahçe üzerinden reklam yapmak isteyenler içindi o söz. Senin öyle bir şeye ihtiyacın yok.''

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Kongresi... - Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım: - ''darağacında Olsak Bile Son Sözümüz Fenerbahçe Olacak''
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 06:36:02. #1.16#

title