Fenerbahçe, Derbi Maç Hazırlıklarına Başladı

Fenerbahçe, Derbi Maç Hazırlıklarına Başladı

Fenerbahçe, Bir Günlük İznin Ardından, Turkcell Süper Lig'de Ezeli Rakibi Galatasaray'la Hafta Sonunda Oynayacağı Derbi Maçın Hazırlıklarına Başladı.

Fenerbahçe, Derbi Maç Hazırlıklarına Başladı

Fenerbahçe, bir günlük iznin ardından, Turkcell Süper Lig'de ezeli rakibi Galatasaray'la hafta sonunda oynayacağı derbi maçın hazırlıklarına başladı.

Samandıra Tesisleri'nde, teknik direktör Zico yönetiminde yaklaşık 1 saat 45 dakika süren antrenmanda, futbolcular koşu ve ısınma hareketlerinin ardından yarı sahada kontrol ve pas çalışması yaptı. Zico, antrenman öncesi sahada oyuncularıyla yaklaşık 10 dakika süren bir toplantı yaptı. Antrenman sırasında sık sık oyuncularına uyarılarda bulunan Zico, çalışmanın bir bölümünde as takıma ayrı antrenman yaptırdı. Zico, bunun öncesinde oyuncularıyla kısa bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Antrenmanda kontrollü pas çalışmasının ardından futbolcuları ikiye ayıran teknik direktör Zico, as futbolcuları özel çalıştırırken, öteki oyuncular şut çalışması yaptı.

Zico, Gökhan, Lugano, Edu, Roberto Carlos, Aurelio, Selçuk, Uğur, Alex ve Semih'e hızlı hücum çalışması yaptırdı. Savunmadan atılan uzun toplarda oyuncular, kanatlar kullanılarak hızlı hücuma çıkarken, ilerideki Alex ve Semih'e hücumda zaman zaman savunmadan Gökhan ve Roberto Carlos, orta sahadan da Selçuk ve Aurelio destek verdi.

Teknik direktör Zico, antrenmanın son bölümünde oyuncularına, yarı sahada kurallı, tek paslı çift kale maç yaptırdı.

Kaleci Volkan Demirel'in de kale yerine ortada oynadığı çift kale maçta lacivert takım, beyaz takımı 10-4 yendi.

Fenerbahçe'de, özel işleri nedeniyle izin aldığı bildirilen Ganalı futbolcu Appiah antrenmana katılmadı.

Bu arada, sakatlığı bulunan Tümer ile hafif rahatsızlıkları olan Vederson ve Can tesiste tedavi gördüler.

Antrenmanda Gürhan, Serdar ve Deniz de takımdan ayrı, koşu yaptı.

Fenerbahçe'nin antrenmanını, engelli bir grup çocuk ve aileleri de izledi.

Kaynak: AA