Fenerbahçe, Bir Günlük İznin Ardından Derbi Maçın Hazırlıklarına Başladı

Fenerbahçe, Hafta Sonunda Ezeli Rakibi Galatasaray ile Oynayacağı Derbi Maçın Hazırlıklarına Bir Günlük İznin Ardından Başladı.

Fenerbahçe, Bir Günlük İznin Ardından Derbi Maçın Hazırlıklarına Başladı

Fenerbahçe, hafta sonunda ezeli rakibi Galatasaray ile oynayacağı derbi maçın hazırlıklarına bir günlük iznin ardından başladı.

Samandıra Tesisleri'nde Teknik Direktör Arthur Zico yönetiminde yapılan ve yaklaşık 1 saat 40 dakika süren antrenmanda Sarı-lacivertli futbolcular; düz koşu, koordinasyon ve istasyon çalışmasının ardından hücum ve defans organizasyonları üzerinde çalıştı. Daha sonra futbolcular iki gruba ayrılırken, bir grup antrenör Edu yönetiminde çabukluk ve şut, diğer grup ise teknik direktör Zico yönetiminde pas, hücum, yan top ve defans çalışması yaptı. Antrenman yarı sahada yapılan çift kale maçla sona erdi.

Antrenmana izinli olduğu bildirilen Ganalı oyuncu Stephen Appiah ile sakatlığı bulunan Tümer ve hafif rahatsızlıkları olan Can ile Vederson katılmadı. Antrenmanda sakatlıkları süren Deniz, Gürhan ve Serdar ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.

Öte yandan, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tesislere gelen engelli bir grup çocuk ve aileleri, Sarı-lacivertli takımın antrenmanını izledi. Engelli çocuklar, antrenman sonrası futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirirken, kendi yaptıkları el işlerinden oluşan hediyeleri Sarı-lacivertli futbolculara verdi. Engelli çocuklar, en büyük ilgiyi Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'a gösterdi. Roberto Carlos da, çocukların bu ilgisini karşılıksız bırakmayarak, hepsiyle ayrı ayrı fotoğraf çektirdi.

Fenerbahçe, yarın akşam yapacağı antrenmanla Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdürecek.

(İY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA