Feldkamp'ın Basın Toplantısı

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, UEFA Kupası 1. Turu Rövanşında, Yarın Oynayacakları Fc Sion Maçında, İlk Maçta 10 Dakikada Yapılan Hataları Yaşamamak İçin Çalıştıklarını Söyledi.

Feldkamp'ın Basın Toplantısı

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, UEFA Kupası 1. Turu rövanşında, yarın oynayacakları FC Sion maçında, ilk maçta 10 dakikada yapılan hataları yaşamamak için çalıştıklarını söyledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yarın oynayacakları maçla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Feldkamp, ilk maçta lehlerine dönüştürebilecekleri bir sonuç aldıklarını, bunu değerlendirmek istediklerini belirtti. Takımının Kasımpaşa ve Beşiktaş maçlarında neler yapabileceğini ortaya koyduğunu ifade eden Alman çalıştırıcı, "İlk maçta lehimize dönüşecek bir sonuç vardı, bu şansımızı değerlendirmek istiyoruz. Burada atacağımız 1 gol yeterli olacak. Uzun süreden sonra ilk kez seyircilerimizin karşısına

çıkacağız. Seyircimizin önünde, baskı ile oynayabilmeye alışmalıyız. Bu da kolay değil. Gerilmeden, elde edeceğimiz şansları değerlendirmeliyiz'' dedi.

Rakiplerini hafife almalarının söz konusu olmadığını dile getiren Feldkamp, ilk maça çok ciddi şekilde hazırlandıklarına dikkat çekerek, "Basın, 'rakip kolay' dese de futbolcuların bunu ciddiye almamaları ve işlerini ciddiye almaları gerekir. İlk maçta 10 dakikada ortaya koyduğumuz oyun bizim için çok ciddi bir uyarı oldu, aynı hataları tekrar yapmamalıyız. Takımımız, hazırlıklarını çok ciddi bir şekilde yaptı. O maçta ortaya koyduğumuz olumsuz performans bölümlerini bir daha gözden geçireceğiz. İlk

maçta, yediğimiz gol öncesindeki korner dahi kontrataklarla olmuştu. Rakibimizi demek ki orta sahada biraz daha agresif şekilde karşılamamız gerekir. Genelde oyun anlayışımızı değiştirmeyi düşünmüyoruz. Kornerlerde, ceza sahası içinde biraz daha düzenli olmalıyız. Orada bize golü atan 23 numaralı oyuncu, daha önce kafa golü atmamıştı. Ümit ediyorum ki, bize karşı attığı gol, bize son golü olur'' diye konuştu.

Lincoln'ün yarınki maçta oynayıp oynamayacağının sorulması üzerine ise Alman çalıştırıcı, "Sahaya çıkacak ilk 11'i basına hiç açıklamadım. Açıklasaydım, belki de Hakan Şükür'ün sakatlığından sonra bugün kadroyu değiştirmek zorunda kalırdım. Uğur ve Servet'in hafif soğuk algınlıkları vardı. Maç saatine kadar neler olabileceğini bilemeyiz. Hiçbir şey belli olmaz. Belki de yarın sabah, Beşiktaş maçı sabahı olduğum duruma düşebilirim. O zaman ne diyebileceğimi biliyorum. Ne yapmam gerektiğini 3 gündür

televizyonda tartışan insanlara soracağım. Onların hepsi benden daha iyi biliyor. Burada kulübün kuralları dahilinde yarım saat içinde almam gereken karar vardı. O arkadaşlar da 3 gün o kararları tartıştılar'' cevabını verdi.

Aldığı ceza sonrasında Lincoln'un performansının nasıl olacağının sorulması üzerine de Feldkamp, "Lincoln'un 4 yıllık mukavelesi var. Genelde bu mukaveleler imzalanırken, menajerleri ve avukatları kanalıyla herkes haklarını en iyi şekilde mukaveleye yazdırmaya çalışır. Burada kulübün hakları da var. Kulübün hakları söz konusu olduğu zaman, oyuncu için 'Böyle karar alınırsa oynamaz' denmemelidir. Kulüp, haklarını yerine getirmelidir. Bu benim verdiğim bir ceza değil, vermek zorunda kaldığım bir cezaydı.

Bunu Almanya'da defalarca vermek zorunda kalmıştım. Genç de olsa, as futbolcu da olsa bu kararları bir teknik adamın vermesi gerekir. Ben de takım kaptanıyken, şu hazırlıkları yapmadığım için hocam beni oynatmamıştı. Eğer olayı kapatmış olsaydım, hoca olarak burada olmazdım. Böyle kararlar vermezsem, böyle aranılan hoca olmam. Olanları yok sayamayız. Huzursuzluk olmadığını da söylemek istemiyorum ama bunları hazmetmemiz lazımdı. Burada konu 2 futbolcu değil, takımın tamamı. Takımdaki olumlu gelişmeleri ben

gördüm, hissettim. Şu an gelişmeler iyi durumda ve olumlu yönde değişeceğine inanıyorum. Dün Barış Özbek'in benden bir isteği oldu; tek kardeşinin düğününde nikah şahitliği için haftaya izin istedi. Kulübümüz de ona cevap olarak 'Senin görevin burada olup futbol oynamak' dedi" ifadelerini kullandı.

Antrenör Ahmet Akcan da, Linclon ve Hakan Şükür'e verilen cezalar konusunda kendisinin suçlandığının hatırlatılması üzerine, "FC Sion maçının önemi nedeniyle bu konulara girmek istemiyorum. Bu konularda insan Ahmet Akcan veya Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan olarak, yaptığım hiçbir yanlış yok. Hakkımda konuşulanların neredeyse tamamının yanlış olduğunu söylüyorum. Milli maç arasında zamanımız var. Açıklama yapmam, konunun uzamasına ve spekülasyonlara neden olur" cevabını verdi.

(EYB-OK-S)

Kaynak: İHA