Ezel Bahar" Gösterisi İzleyiciyle Buluşacak

Ezel Bahar" Gösterisi İzleyiciyle Buluşacak

13.04.2015 17:24 | Son Güncelleme: 13.04.2015 17:24
Ezel Bahar

İstanbul Devlet ve Opera Balesi Modern Dans Topluluğu'nun "Ezel Bahar" gösterisi, 15-19 ve 24 Nisan'da izleyiciyle buluşacak.

İstanbul Devlet ve Opera Balesi Modern Dans Topluluğu'nun "Ezel Bahar" gösterisi, 15-19 ve 24 Nisan'da izleyiciyle buluşacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'ndan (MDTist) yapılan yazılı açıklamada, topluluğun, pek çok yerli ve yabancı misafir koreografi ağırladığı hareketli bir sezonu, bahar aylarına "merhaba" dediği yeni projesi "Ezel Bahar" ile taçlandırdığı belirtildi.

Bu sezon Fulya Sanat'ta sadece iki kez sahnelenecek olan "Ezel Bahar", Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Bedirhan Dehmen'i, MDTist dansçıları ile tekrar buluşturan tek perdelik özgün bir koreografi olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ezel Bahar, Fulya temsillerinin akabinde MSGSÜ işbirliği ile Bomonti kampüsünde sahnelenecek. Bahar mevsiminin çağrıştırdığı kırılganlık, döngüsellik, tamamlanma ve yeniden başlama gibi hal ve duygulardan yola çıkan eser, insanın kendisiyle ve bir başkasıyla nasıl daha yakın bir ilişki kurabileceğini ele alıyor ve bu yakınlaşma çabasının çetrefilli doğasını sorguluyor. Sahnede zaman zaman grup halinde, zaman zaman ise birbirlerinden bağımsız hareket eden yedi dansçı, hem sahne üzerinde hem de kendi içsel dünyalarında bir yolculuğa çıkıyor ve seyircileri fiziksel ve duygusal sınırlarda dolaştıkları bu yolculukta kendilerine eşlik etmeye davet ediyor."

"Ezel Bahar", 15 ve 19 Nisan'da Fulya Sanat'ta, 24 Nisan'da MSGSÜ Bomonti Şebnem Selışık Aksan Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak. 

Koreografi ve konsepti Bedirhan Dehmen imzasını taşıyan, müzikleri İbrahim Özmen'e ait gösteride, Evrim Akyay, Gülçin Alpaşar, Bedirhan Dehmen, Alper Marangoz, Beril Şenöz, Melissa Ugolini ve Canberk Yıldız yer alıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title