Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan'ın Mısır Temasları

Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan'ın Mısır Temasları

Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Mısır Ziyaretinin İkinci Durağında Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile Görüştü. Koçaryan, Arap Birliği Genel Merkezi'nde Gerçekleşen Görüşmeden Sonra Yaptığı Açıklamada, "Arap Dünyası ile Ermeni İlişkileri Her Zaman Özel ve İyi Olmuştur. Bu, Gelecekte de Böyle Devam Edecektir" Dedi.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan'ın Mısır Temasları

Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Mısır ziyaretinin ikinci durağında Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile görüştü. Koçaryan, Arap Birliği Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, "Arap dünyası ile Ermeni ilişkileri her zaman özel ve iyi olmuştur. Bu, gelecekte de böyle devam edecektir" dedi.

Arap Birliği Genel Merkezi'nde 1 saat süren ikili görüşmenin ardından gazetecilerin karşısına gelen Musa ve Koçaryan, görüşmeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Koçaryan, "Musa ile Arap-Ermeni ilişkilerini konuştuk ve bunun nasıl geliştirilip ileri götürüleceği üzerinde durduk. Bizim düşüncemiz her zaman iyi ilişkilerin olmasıdır" şeklinde konuştu.

Beraberinde 30 işadamı ile 3 günlük resmi gezi için Mısır'a gelen Koçaryan, yarın da Mısır Başbakanı Ahmed Nazif ve El Ezher Şeyhi Muhammed Tantavi ile görüşecek.

Mısır'da 8 bin Ermeni yaşıyor ve gezi bölgede yaşayan Ermeniler için önem taşıyor.

(MKF-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA