Engelli Vatandaşlara Giyim Yardımı Yapıldı

Engelli Vatandaşlara Giyim Yardımı Yapıldı

Silopi Engelliler Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği, engelli vatandaşlara giyim ve oyuncak yardımı yaptı.

Engelli Vatandaşlara Giyim Yardımı Yapıldı

Şırnak'ın Silopi İlçe Engelliler Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği tarafından engelli vatandaşlara giyim ve oyuncak yardımı yapıldı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde faaliyet yürüten Engelsiz Yaşam Derneği'nce hazırlanan giyim ve oyuncak yardımı Silopi'de Engelliler Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği'ne teslim edilerek engelli vatandaşlara dağıtıldı. Dernek binası içerisinde engelli ve yakınları istedikleri kıyafetleri seçerek aldıkları yardımları poşetlere doldurarak evin yolunu tuttu. Engelliler Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı Abdullah Süer, "Cizre Engelli Derneği'nden bize yaklaşık 70 kişilik yardım geldi. Poşetlerde çocuk oyuncakları ve kıyafet yardımları var. Eşyaları poşetlerinden çıkartarak herkesin ihtiyacına göre almasını sağladık. Biraz karışık oldu ama güzel oldu. Cizre Engelsiz yaşam Derneği Başkanı Mehmet Şerif Gökhan'a yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz işadamlarından da aynı şekilde yardım yapmalarını bekliyoruz. Burası engelliler için kurulmuş bir dernek. Bize ulaştırdıkları yardımları bizde engelli vatandaşlarımıza dağıtıyoruz" dedi.

Yardımlardan faydalanan engelli yakınlarından Mevlide Tan, "Oğlum Ömer Faruk 5 yaşında 6 ayda bir Ankara'ya götürüyorum. Oğlumda damar sertliği, karaciğer ve kalp rahatsızlığı bulunuyor. Kimse bize yardımcı olmuyor. Evimi bile sattım. Bu çocuğu yaşatmak için her şeyi yaptım. Bu dernek bize sahip çıkıyor. Bize yardımcı oluyor" diye konuştu.

Engelli yakınları Cizre'den kendilerine ulaşan yardımlar için teşekkürlerini sundu. - ŞIRNAK