Emre; İsviçre Önünde Forma Giyemeyecek

Fatih Terim, Emre Belözoğlu'nun İsviçre Önünde Forma Giyemeyeceğini Açıkladı.

Emre; İsviçre Önünde Forma Giyemeyecek

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Emre Belözoğlu'nun yarın takımdaki yerini alamayacağını söyledi. Terim, "Ümit ederim, 2002'deki gibi mağlubiyetle başladığımız şampiyonayı iyi bitiririz" dedi.

A Milli Takım'ın yarın 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu'nda ev sahibi ekiplerden İsviçre ile oynayacağı maç öncesi teknik direktör Fatih Terim ve milli futbolcu Tuncay Şanlı, basın toplantısı düzenledi. Terim, Emre'nin alt adalesinde 3-4 santimlik ödem oluştuğunu ifade ederek, ''İsviçre'de Frei, bizde de Emre Belözoğlu yarın oynayamayacak. Çek Cumhuriyeti maçına yetişmesi de zor görünüyor. Gökhan ve Servet ile ilgili kararı da yarın vereceğiz'' dedi.

Tecrübeli teknik adam Terim, Gökhan, Emre Belözoğlu ve Servet'in alternatiflerinin sorulması üzerine, ''Sağlık kurulumuzun bize verdiği brifingde, Gökhan ve Servet'in oynayıp, oynamayacakları maç saatinde belli olacak. Emre'nin olmaması basit değil. Emre'nin bizde rolü o kadar basit değil'' diye cevap verdi.

Her iki takımında ilk maçlarını kaybetmeleri bakımından yarın oynayacakları maçın önemine değinen Terim, ''Bu açıdan bakıldığında zor maç olacak. Maçlar kazanılır, kaybedilir. Hiçbiri insan sağlığından önemli değildir. Ümit ederim, 2002'deki gibi mağlubiyetle başladığımız şampiyonayı iyi bitiririz'' şeklinde konuştu.

İsviçre maçı öncesinde bazı sıkıntılar yaşadıklarının hatırlatılması üzerine tecrübeli teknik adam, ''Bu sıkıntıları lehimize çevireceğiz. 23 oyuncumuz var. Oynayabilecek durumdaki futbolcularımızın hepsi bu durumu lehimize çevirmek için ellerinden geleni yapacaklardır'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Portekiz maçının mağlubiyetinin yarattığı sıkıntıyı üzerinizden atabildiniz mi?'' şeklindeki sorusu üzerine Terim, şöyle konuştu:

''Burada olmak önemli bir şey. Bunun sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Sakatlıklar nedeniyle oluşan durumu da elimizdeki oyuncularla çözmeye çalışıyoruz. Bizim görevimiz problemin değil, çözümün bir parçası olmak. Biz de bunu yapıyoruz.'' Portekiz maçını kaybetmelerinin kendileri açısından dezavantaj oluşturmadığını ifade eden Fatih Terim, ''Portekiz maçı bizim için dezavantaj değildir. Elbette her takım kazanarak başlamak ister, ama olmadı. Yaptığımız hataları rakibimiz değerlendirdi. Geçmişte birçok turnuvada olduğu gibi zoru başarabiliriz. Başımızı öne eğmemizi gerektirecek bir durum yok. Bizim için Avrupa Şampiyonası yarın başlıyor" açıklamasında bulundu.

Milli futbolcu Tuncay Şanlı ise, İsviçre maçına kazanmak için çıkacaklarını belirterek, üzerlerinde herhangi bir baskının olmadığını söyledi.

(İY-MFS-S)