Haberler

Zile Belediyesi Marketlerde Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünleri İmha Etti

Son Güncelleme:
Abone Ol

Zile Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede bulunan marketlerde son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin denetimini yaparak imha etti. Zabıta ekipleri ayrıca marketlere ceza kesti.

Zile Belediyesi zabıta ekipleri ilçede bulunan marketlerde son kullanım tarihi geçmiş ürünlerin denetimini yaptı.

Zile Belediyesi zabıta ekipleri, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri çerçevesinde marketlerdeki son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu. Halkın sağlığı için çeşitli meslek kollarında denetimlerini aralıksız olarak sürdüren Zile Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bulunan 22 markete denetim düzenleyerek son kullanma tarihi geçmiş yüzlerce ürüne el koydu. Son kullanma tarihi geçen ürünlere el koyan zabıta ekipleri ürünleri imha etti. Son kullanma tarihi geçmiş ürün satmak suçundan da marketlere ceza kesildi.

"Bu konuda duyarlı olan vatandaşlara da çok teşekkür ediyorum"

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçede yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, "Sürekli zabıta ekiplerimiz halkımızın sağlığı için denetimlerini sürdürüyor. İnsanlarımızın sağlığı bizler için her şeyden çok daha önemli. İnsan sağlığına uygun üretim yapmayan yerleri, sahte veya son kullanma tarihi geçmiş ürün satan marketleri, vatandaşlarımız Alo 153 hattımızı arayarak ihbar etmelerini istiyoruz. Bu konuda duyarlı olan vatandaşlara da çok teşekkür ediyorum" dedi. - TOKAT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Zabıta Müdürlüğü Zabıta Zile Belediye Sağlık Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title