Çocuklarının "Seni çok özlüyoruz" sözüyle tır şoförlüğünü bıraktı, şimdi mantar taleplerine yetişemiyor - Haberler
Haberi Paylaş

Çocuklarının "Seni çok özlüyoruz" sözüyle tır şoförlüğünü bıraktı, şimdi mantar taleplerine yetişemiyor

İhlas Haber Ajansı - Bekir Şentürk - Ekonomi
 - Güncelleme:

Gaziantepli 38 yaşındaki tır şoförü Semih Albayrak, çocuklarının "Yine mi gidiyorsun, biz seni çok özlüyoruz" demesiyle şoförlüğü bırakarak istiridye mantar üretimine başladı. Albayrak, şimdilerde kilosunu 15 TL'den sattığı mantar taleplerine yetişemiyor.

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde tır şoförlüğü yapan 38 yaşındaki Semih Albayrak, şoförlüğü bırakarak istiridye mantarı üretimine başladı. Taleplerin çok iyi olduğunu söyleyen Albayrak, pandemi sonrası devletten alacağı destekle işini büyüteceğinin altını çizdi.

Tır şoförlüğünden mantar üretimine

ÇOCUKLARININ SÖZÜ SONRASI ŞOFÖRLÜĞÜ BIRAKTI

Sefere gidecekken çocuğunun kendisine "Yine mi gidiyorsun" demesiyle şoförlüğü bırakma kararı aldığını ifade eden Albayrak, "Asıl mesleğim tır şoförlüğüdür. Tır şoförlüğü yaptığım dönemde çocuklarım bana 'baba yine mi gidiyorsun, gitme biz seni çok özlüyoruz' demeleri üzerine şoförlük mesleğini bıraktım. Sonra ne iş yapabilirim diye düşünürken bir yakınımızın da bu işi yaptığını duydum. Onunla görüşerek, İl ve İlçe Tarım müdürlükleri ile istişare ettim ve bu işe başladım. Önceleri yapabilir miyim diye tereddüt ettim.

Tır şoförlüğünden mantar üretimine

"TALEPLER ÇOK İYİ"

Ama başladım ve şimdi talepler yetişemiyorum. Bu iş için devlet desteği var ancak pandemi süreci olduğu için henüz desteğimizi alamadık. Talepler çok iyi istiridye mantarın besin değeri çok yüksek. Perakende fiyatı 15 TL, toptan fiyatı ise 12 TL'ye gidiyor" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Bekir Şentürk - Ekonomi

Gaziantep, Hisarcık, Mantar, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Bedrettin Özel:

Hangi pazarda 8 tl bizde alalım

Çınar Saraç:

Pazardan biz alıyoruz kilosunu 8 TL ye Allah aşkına ne 15 TL si bu kadar abartmayın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title