Haberler

Kırşehir haberi: MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Öz: "Şehrin gelişimi için OSB gelişmeli"

Güncelleme:

Kırşehir haberler: KIRŞEHİR (İHA) – Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Şube Başkanı Ömer Ali Öz, şehrin gelişiminin en önemli noktasının OSB gelişimi olduğunu söyledi.

KIRŞEHİR (İHA) – Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Şube Başkanı Ömer Ali Öz, şehrin gelişiminin en önemli noktasının OSB gelişimi olduğunu söyledi.

OSB gelişiminin ticari hacmin artmasında da etkili olacağını belirten Öz, "Şehrimizin de bağlantılı olduğu Niğde-Ankara Otobanı ; Güneyden İç Anadolu'ya ve Kuzey Batıya yeni ve alternatif bir ulaşım olarak kullanılmaya başlandı. Şu anda yolcu taşımacılığı bilhassa nakliye yük taşımacılığı alanında çok tercih edilir hale geldi. Şehrimiz de merkezileşti. Kırşehir olarak Ankara ile Kayseri arasında sıkışmışlığın, bu yolu en iyi şekilde değerlendirmekten geçtiği bir atmosfer oluştu. Şehrimizin otobana bağlantı yolunu düşünen, projesinde yaralan ve otobana ilhak edilmesinde katkı sağlayan gayret gösteren bütün değerlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu yolla beraber lojistik ve ulaşım ağının çeşitlenmesi ve kullanılmaya başlaması şehrimize gerçekten ciddi katkılar sunacağını düşünmekteyiz. Farkında değiliz belki ama şu anda lojistik bir merkez olma potansiyelimiz var. Tam manasıyla lojistik ve ulaşımda yatırımcı yönünden cazip haldeyiz" dedi.

"Yatırım teşvikinde 4. Bölge Kırşehir OSB yatırımı olursa 5. Bölgeden teşvik alır"

Kırşehir'de OSB gelişiminin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen ve 5. Bölge teşviki için de yatırım desteği isteyen Öz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Devletimizin yatırım teşvikleri yönünden, Kırşehir olarak 4. bölge teşviklerinden faydalanılmakta, eğer yatırım Organize Sanayi Bölgesi içinde yapılacaksa 5. bölge teşviklerinden faydalanılmakta. Buda en üst düzey teşvikten bir alt teşvik olup yatırımcı için gayet cazip sayılabilecek teşvik modeli. Tek eksiğimiz Organize Sanayi Bölgesinde genişleme alanının bir an önce tamamlanarak, en az 500 ve üzeri istihdam sağlayacak ve yatırım yapmak için avantajlı OSB arayan, bu alanda fizibilite yapan yatırımcıyı bulup irtibata geçmek, şehre yatırım için gelen, gelmeyi planlayan yatırımcıyı en iyi şekilde karşılayıp şehrin yatırım yapılabilir yönü olan; otoban bağlantımızı, OSB için 5. Bölge teşviklerden faydalanabileceğim ve eğer gerçekleşirse, OSB içinde verilebilecek ihtiyacı doğrultusunda en az 50 dönümlük ticari alan imkanını sağlamamız, şehir bürokrasisinin de yatırımcı hazır olduğunu göstermemiz gerekmektedir. Organize Sanayi bölgemizin genişleme alanında en az elli ile yüzer dönümlük parselasyonlarla imara açılıp genişlemesiyle, ciddi istihdam sağlayan ulusal firmaların Kırşehir 'e yatırım yapmasıyla bölgesel bir üs olabileceğimiz hususu imkansızlıktan çıkacaktır. Bu enerjiden şehrimizin nasibini alabilmesi için organize Sanayi bölgemizin gelişme alanının bir an evvel tamamlanarak yatırımcıya hazır hale getirilmesi, şehrin gelecek vizyonu için hayati önem taşımaktadır. Organize Sanayi Bölgesinin genişlemesi orta vadede şehrin nüfusunun yükselmesine ve dışarıya verdiği göçün tekrar şehre dönmesine, ticari hacminin artmasına, bölgesel kalkınma da çevre illerle rekabet edilebilirlikte katkı sağlayacaktır. Şehrimizde bunu sivil toplum, bürokrasi, iş insanları ve siyaset öncülüğünde 2023 genel seçimlerinden önce şehre kazandırılması gerektiği düşüncesindeyiz. Ancak bu birlikteliği sağlamak için önce şehirdeki dinamiklerin şehrin menfaati söz konusu olduğunda birbiriyle uyum içinde olması, bürokrasinin engebeli yollarının düzleşmesi, siyasi farklılıkların askıya alınması, bireysellik güdülmemesi gerekmekte. Bir şehir için vizyon oluşturacak çalışmaların neticelenebilmesinde; tüm kesimlerle istişare edilerek sürdürülebilirlik verimlik ve etkililik ön planda tutularak şehrin vizyonu açısından stratejikse her kesimin yan yana gelebilmesi, ayrı fikirlerin aynı ağızdan konuşarak tek vücut halinde merkezi bütçeden gür bir sesle talep etmesi ile sonuç elde edilebilir." - KIRŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Kırşehir Ömer Ali OSB Ekonomi Haberler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

Bakmadan Geçme

İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi!
Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title