İsviçre'de yaşayan Türk, 6 aylık elektrik faturasını paylaştı! Sosyal medya karıştı - Haberler
Haberi Paylaş

İsviçre'de yaşayan Türk, 6 aylık elektrik faturasını paylaştı! Sosyal medya karıştı

Haberler.com - Ekonomi
 - Güncelleme:
İsviçre'de yaşayan Türk, 6 aylık elektrik faturasını paylaştı! Sosyal medya karıştı

İsviçre'de yaşadığını ve bir fabrikada çalıştığını belirten bir Türk, sosyal medyadan elektrik faturasını paylaştı. Aylık maaşının 5500 frank olduğunu belirten vatandaş, 6 aylık elektrik faturasının 160 frank geldiğini söyledi. Bu paylaşım sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Yeni yılda uygulamaya konulan elektrikte kademeli tarife cep yakıyor. Yüzde 125'e varan zamlı elektrik faturaları gündemdeki yerini konuyor. Tartışmalara ilişkin Fuat Demircioğlu adlı sosyal medya kullanıcısının elektrik faturası paylaşımına yorum yağdı. İsviçre'de yaşadığını ve fabrikada normal bir işçi olarak çalıştığını belirten bir Türk, aylık maaşının 5500 frank olduğunu belirterek 6 aylık elektrik faturasının görüntüsünü paylaştı.

"BURADA DEVLET TEMEL İHTİYAÇTAN KAR AMACI GÜTMÜYOR"

İsviçre'de devletin temel ihtiyaçlardan kar amacı gütmediğini belirten vatandaş, "Hocam İsviçre'de normal bir fabrika işçisiyim. Ortalama 5500 frank aylık maaşım var. Elektik faturası 6 aylık geliyor. 6 aylık faturam 160 frank... Bu yüksek hali. Başkalarına 120 falan geliyor.. Burada temel ihtiyaçtan devlet kar amacı gütmüyor..." ifadelerini kullandı.

İsviçre'de yaşayan Türk, 6 aylık elektrik faturasını paylaştı!

İSVİÇRE'DE YAŞADIĞINI SÖYLEYEN BİR BAŞKA GURBETÇİ İTİRAZ ETTİ

Demircioğlu'nun paylaşımına farklı tepkiler geldi. Kimileri desteklerden kimileri de onu halkı yanıltmakla eleştirdi.

Paylaşımın altına İsviçre'de gurbetçi olduğunu söyleyen bir kullanıcı "Valla bizde İsviçre'de yaşıyoruz 3 aylık sabit faturamız 310 frank, o da yetmiyor yıl sonu dekontunda ekstra ödüyoruz... Mumla falan yaşamamız gerek herhalde sizinle aynı faturaya sahip olmak için! Evet Türkiye'de geçim zor ama burada da herkes için güllük gülistanlık değil!" diye yanıt verdi.

Haberler.com - Ekonomi

İsviçre, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (86)

BÜLENT KARADAĞ:

Devletinin ödemediği 2100 Frank sigorta parasını, kendisinin yatırdığını söylemiyor.

Hasan Cavit:

Yalan Haber ben isvicredeyim 160 franka su bile yok burda .. tamam biraz arbarti oldu Su 10 frank gerisini siz dusunun aylik Elektrik 150 frank asagi yukari..

Onur Şahin:

Hayat orda zorsa çıkın gelin Türkiye cennet cennet diyorsunuz euroları frankları bozdururken. Ama doğru kurulu düzeniniz var bozulmuyor ve avrupa bizi gısganıyor. Gelin emekli maaşınızı da sadece Türkiye den alın. Döviz üzerinden emekli maaşı alıp 15 20k ile Türkiyede ben de geçinirim.

Tüm 86 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title