Fatih Erbakan'dan iddialı çıkış: Göreve geldiğimizde yüzde 100 maaş zammı yapacağız - Haberler
Haberi Paylaş

Fatih Erbakan'dan iddialı çıkış: Göreve geldiğimizde yüzde 100 maaş zammı yapacağız

Demirören Haber Ajansı - Ekonomi
 - Güncelleme:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ülkedeki en önemli sıkıntının ekonomi olduğunu belirterek "Göreve geldiğimizde en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak. Gelir gelmez yüzde 100 maaş zammı yapacağız." ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak, Kapalı Çarşı'da esnaf ziyareti gerçekleştiren Erbakan, esnaflarla bir süre sohbet etti.

"EYT VE 3600 EK GÖSTERGE SORUNU KALMAYACAK"

Esnaf ziyaretlerinin ardından konuşan Erbakan, en önemli sıkıntının ekonomi kaynaklı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "En önemli sıkıntı nedir Maalesef ki ekonomik sıkıntılar, geçim derdi, işsizlik. Anadolu'nun dört bir yanında işsizlikten insanlar adeta kırılıyor. 1,5 milyon üniversite diplomalı işsiz, 10 milyonun üzerinde toplam işsiz sayısı ve dünyanın en büyük işsizler ordusu. Öyle belgeler var ki 2 tane gençten 1 tanesi işsiz. Bu nedenle ilçeler, köyler, beldeler eriyor. Hatta Doğu Anadolu'da, Güneydoğu Anadolu'da şehirler, iller eriyor ve göç ediyor. Oralardaki perişanlığı, sıkıntıları gittiğimiz zaman birebir görüyoruz. Milli görüşle yönetilmezsek başımıza 3 tane felaket gelir; borca esir olmak, işsiz kalmak, aç kalmak. Göreve geldiğimizde en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak. Gelir gelmez yüzde 100 maaş zammı yapacağız. Çiftçiye nefes hibeleri vereceğiz. EYT ve 3600 ek gösterge sorunu kalmayacak. İşsizliğe çözüm için 81 ilimize 681 refah projesini hazırladık."

Fatih Erbakan'dan iddialı çıkış: Göreve geldiğimizde yüzde 100 maaş zammı yapacağız

"HERHANGİ BİR İTTİFAKTA YER ALMAYACAĞIZ"

İnegöl'deki ziyaretlerini tamamlayan Fatih Erbakan, Yenişehir ilçesine geçti. Burada da esnaf ziyaretlerinde bulunan Erbakan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Yeniden Refah partisi olarak herhangi bir ittifakta yer almadan seçime gireceğiz. Bu durumda Cumhurbaşkanlığı seçimine de gireceğiz. Dolayısıyla Genel Başkan olarak Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere katılacağız. Teşkilatlarımız ve halkımız bizlerin her hangi bir ittifakın içinde yer almasını istemiyor. İnegöl ve Yenişehir'de esnaf ve halk buluşmalarımızın dışında nokta mitingi gerçekleştirdik. Yarın Bursa'da basın mensupları ile bir araya geldikten sonra cuma namazı sonrasında Ankara'ya döneceğiz."

Fatih Erbakan'dan iddialı çıkış: Göreve geldiğimizde yüzde 100 maaş zammı yapacağız

Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Fatih Erbakan Refah Partisi Asgari Ücret Emekli Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Emirli Çiftlik:

Boş adam!

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title