Haber : Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Erdoğan başkanlığında toplanacak! Masada 3 önemli konu başlığı var - Haberler

Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Erdoğan başkanlığında toplanacak! Masada 3 önemli konu başlığı var

 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanacak. 47. günde devam eden Rusya-Ukrayna savaşının en önemli konu başlıklarından birisi olacağı toplantının diğer iki gündem başlığı ise art arda 3 mayın tespit edilen Karadeniz'deki güvenliğin sağlanması ve ekonomi olacak. Ekonomi başlığı altında temizlik ürünlerine gelen KDV indiriminin etiketlere yansıması, emekli ikramiyelerindeki artış ve enflasyonun düşürülmesi için izlenecek yollar masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği Kabine toplantısı yarın gerçekleşecek. Çıkacak kararların merakla beklendiği toplantının 3 önemli konu başlığı; Rusya- Ukrayna savaşı, Karadeniz'in güvenliği ve ekonomi olacak.

24 Şubat'ta başlayan Rusya- Ukrayna savaşı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ana gündem maddesi olarak göze çarpıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna lideri Zelenski olmak üzere birçok ülke lideriyle gerçekleştirdiği telefon diplomasinin yansımalarının değerlendirileceği toplantıda, Putin ile Zelenski'nin Türkiye'nin arabuluculuğuyla bir araya gelmesi için atılacak adımlar masaya yatırılacak.

47. gününe girilen savaşın etkisiyle Ukrayna'dan koparak Karadeniz'e gelen ve SAS timleri tarafından imha edilen mayınların Türkiye için oluşturduğu risk de Kabine toplantısının kritik başlıklarından biri olarak göze çarpıyor. Şu ana kadar 3 adet olmak üzere sularımızda etkisiz hale getirilen mayınların yarattığı tehlikenin bertaraf edilmesi için yapılması gerekenler de toplantıda değerlendirilecek.

Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine'nin bir diğer önemli konu başlığı ise ekonomi olacak. Temizlik ürünlerine gelen KDV indiriminin etiketlere yansımalarını yetersiz bulan vatandaşların şikayetlerinin de değerlendirileceği toplantıda emeklilerin ikramiyelerindeki artış da yeniden masaya yatırılacak. Halktan gelen hayat pahalılığı şikayetleri sonrası enflasyonun düşürülmesi adına atılacak adımlar da yine ekonomi başlığı altında değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna Ekonomi Rusya Kdv Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Yavuz Tastan:

Bize ne Rusya'dan ukranyadan asıl savaş burda millet aş ekmek bekliyor herşey ateş pahası bizim sahurda müzik eşiğinde eğlenecek paramız yok

Erkan Can :

Kesinlikle yönetenlerin tek derdi bu koltukta daha uzun nasıl kalırız,bu uğurda yapamayacakları şey yok gibi.. gerek muhalefetin yaptığı toplantılar gerek iktidarınkiler bana başka bir şey çağrıştırmıyor ne yazıkki.

bekir yapici:

haftada bir toplanti yapiyorlar önemli konular görüsülecek aciklamalari yapiyor peki degisen ne var ekonomi adalet yargi egitimmi iyilesti issizlikmi azaldi halkin alim gücümü artti enflasyon düstü piyasami ucuzladi ülkeye huzur ve refahmi geldi bence görüstükleri en önemli konu kendi bekalari ve ikdidarlarinin devami herhalde.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title