CHP askeri ücret önerisini paylaştı: En az 3 bin 100 TL olmalı - Haberler
Haberi Paylaş

CHP askeri ücret önerisini paylaştı: En az 3 bin 100 TL olmalı

Haberler.com - Ekonomi
 - Güncelleme:

CHP, yeni yıl için asgari ücret önerisini en az 3 bin 100 TL olarak açıkladı. CHP'den yapılan paylaşımda, "Ülkemizde çalışanların yüzde 43'ü asgari ücret ile geçiniyor. Ülkemiz için asgari ücret bir taban değil, temel geçim kaynağı haline gelmiştir" ifadelerine yer verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi, asgari ücretin yeni yılda en az 3 bin 100 TL olması gerektiği önerisini kamuoyuyla paylaştı.

Konuyla ilgili CHP'den yapılan paylaşımlarda, "Acı reçete asgari ücretle geçinen vatandaşlara kesilmemeli. Açlık sınırının altına mahkum edilen emekçi refaha ermeli. Ülkemizde çalışanların yüzde 43'ü asgari ücret ile geçiniyor. Ülkemiz için asgari ücret bir taban değil, temel geçim kaynağı haline gelmiştir.

Acı reçeteyi asgari ücretle geçinen vatandaşlara kesemezsiniz. Açlık sınırının altına mahkum edilen emekçinin daha iyi geçinebilmesi için asgari ücret önerim en az 3 bin 100 TL. 2000'de bir asgari ücret ile 13 gram altın alınabiliyordu, 2010'da 10 gram, bugün ise 5 gram. İşçiyi yoksullaştırdılar. İşçimiz daha iyi şartları hak ediyor.

Elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar. Enflasyon rakamları. Bunların hepsi asgari ücretle geçinen vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. Asgari ücrete en az bu zamlar kadar zam yapılmalı. İnsanca yaşam için asgari ücret önerim en az 3 bin 100 TL. Asgari ücrete sadece zam yetmez, asgari ücretliden vergi de alınmamalı" ifadelerine yer verildi.

CHP'nin asgari ücret önerisini açıklamasının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Asgari ücretin yoksulluk sınırının altında olması kabul edilemez. Asgari ücret ile geçimini sağlamaya çalışan yurttaşlarımızın, insani yaşam koşullarına kavuşabilmesi için asgari ücretin en az 3 bin 100 TL olması ve asgari ücretin vergiden muaf olması gerekmektedir" dedi.

CHP, asgari ücret önerisini paylaştı: En az 3 bin 100 TL olmalı

Öte yandan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, "Brüt asgari ücreti 3 bin liraya çıkarıp, asgari ücretli çalışanımıza brüt kazancının tamamını ödeyelim" ifadelerini kullanmıştı. HDP'nin asgari ücret önerisi 4 bin TL, Saadet Partisi'nin ise8 bin 85 lira idi.

Haberler.com - Ekonomi

Cumhuriyet Halk Partisi, Asgari Ücret, Emekçi, Mahkum, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

SERVO:

ASGARİ ÜÇRET PAZARLIGI BAŞLADI YİNE BENCEDE 3000 TL OLMALI ASGARİ ÜCRETLE ÇALISAN İNSANLARIN NE HALDE OLDUKLARI ÇALIŞMA SAATLERİ DİLE GELMİYOR MAAŞ BODROLARI ÜZERİNDE KANUNA UYGUN OLAN SAAT GÖSTRİLİYOR AMA CALIŞMA SAATİ 12 16 SAAT DEGİŞİYOR HAKINI ARAMAYA GELİNCE İSE İŞİ BIRAK GİT DİYORLAR ÖNCE İNSANIN BEDEN YÜKÜNÜ AZALTIN SONRA PARANIN HESABI YAPILIR BU YAZDIKLARIM HER İŞ VEREN İÇİN GECERLİ DEGİL ELBETTEÇALIŞANIN HAKINI VEREN LERDE VAR TABİKI

BİRİSİNE:

KESİNLİKLE HAKLISIN. . . . BENCE HALA İYİ DURUMDAYIZ. . BENCE EKMEĞİN TANESİ 15 LİRA BENZİNİN LİTRESİ 21 LİRA 1 TENEKE YAĞ 230 LİRA OLMALI Kİİ SENİN GİBİ KALIM KAFALILAR ŞU TAPMA İŞİNE BİR SON VERSİN. . . NÖRONSUZ. . .

RACO:

750 kira, 750 aylık mutfak masrafı(alınması gerekli olanlar), haftalık 50 tlden ayda 200 tl pazar alışverişi, 200 tl elektrik, 330 tl doğalgaz, etti sana 2230 tl el insaf daha ne diyim!!!

Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title