Haberler

Antalya ekonomi haberi: Tarım sektöründe faaliyet gösteren Hollandalı firmalar Antalya'da temaslarda bulundu

Abone Ol

Antalya ekonomi haberi | Antalya'ya gelen yumuşak meyve ticareti yapan Hollandalı firma temsilcileri, kentte ticari iş birliklerine yönelik çeşitli temaslarda bulundu.

Antalya'ya gelen yumuşak meyve ticareti yapan Hollandalı firma temsilcileri, kentte ticari iş birliklerine yönelik çeşitli temaslarda bulundu.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ATSO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Hollanda Büyükelçiliği, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) ve ATSO iş birliğiyle Hollandalı firma temsilcileri kenti ziyaret etti.

Firma temsilcileri programlarının ilk bölümünde, ATSO üyeleri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi, ticari iş birliklerinin temelini attı.

Heyet, yumuşak meyve üretimi gerçekleştiren firmaların üretim alanlarını da ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu.

Görüşmelerin ardından Hollandalı firma temsilcileri, ATSO Başkan Yardımcısı Cihangir Deniz ve ATSO üyeleri, Hollanda Tarım Müşaviri Maarten Wegen ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona katıldı.

Maarten Wegen, burada yaptığı konuşmada, Antalya'da oldukça verimli iş görüşmeleri ve firma ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

ATSO Başkan Yardımcısı Deniz ise oda olarak firmaları ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Antalya ekonomisinde Hollanda'nın önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Deniz, "Odamıza kayıtlı 5 bin 277 yabancı sermayeli firmanın 224 tanesi Hollanda sermayelidir. Bunların yaklaşık 5'te biri tarımla ilgili sektörlerde faaliyet göstermektedir. Antalya, ülkemizin turizm ve tarımsal üretim merkezlerinden biridir. Nitekim güçlü olduğumuz tarım ve turizmde birçok markamız uluslararası pazarlarda boy göstermektedir." diye konuştu.

Deniz, oda olarak iş insanlarına uluslararası pazar süreçlerinde danışmanlık hizmeti verdiklerini belirterek, destek ve teşvik oluşturmaya yönelik projelere imza attıklarını anlattı.

Bu tür etkinliklerin iş birlikleri adına önem arz ettiğine değinen Deniz, programın Hollanda ve Antalya tarım sektörü temsilcileri arasında yeni güçlü iş birliklerine vesile olmasını diledi.

Kaynak: AA / Ekonomi

Hollanda Antalya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title