Haberler

Aşçılar Federasyonu'nun hediyesi, Ünlü Şovmen Karacan'ı korkuttu

Ekonomi Haberleri

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından organize edilen 18.Gastronomi Fastivali'nin sunuculuğunu yapan Şovmen Okan Karacan geleceğin master şeflerine moral verdi.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından organize edilen 18. Gastronomi Fastivali'nin sunuculuğunu yapan Şovmen Okan Karacan geleceğin master şeflerine moral verdi. Festivalin ilk gününde Zeynep Mansur ve Tugba Özay sahne alırken Karaca'nın sunumu ve şovları geceye damga vurdu.

Birbiri ile kıyasıya yarışan geleceğin şef adaylarına 'Sizler gerçek master şeflersiniz' diyerek moral veren Karacan, esprileri ile gönüllerde taht kurdu. Daha sonra Karacan'a Uluslararası Aşçılar Federasyonu tarafından fırın küreği hediye edildi. Kürekle hatıra fotoğrafı çektiren Okan Karacan'ın, "Hanım görmesin maksadı dışında kullanabilir" yorumu katılımcılara kahkahaya boğdu.

Dünya Aşçılar Birliği işbirliği ile gerçekleşen organizasyon, uluslararası düzeyde gastronomi dünyasını İstanbul'da ağırladı Dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri ile gerçekleşen organizasyon, bu yıl da yoğun ilgi gördü. Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını sağlayan festival, dünya lezzetlerini adeta İstanbul'a taşıdı. Geçmişte yapılan başarılı organizasyonlarla Dünya Aşçılar Birliği tarafından "Kıtalar Arası (Continental)" unvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, 70'in üzerinde kategoride yarışan Türk ve dünya şefleri, madalya alabilmek için kıyasıya mücadele etti. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Okan Karacan Gastronomi İstanbul Türkiye Ekonomi Haberler

title