Haberler

Ankara haber: Bakan Varank, Bala'da kadın girişimcilerin üretim tesisinin açılışını yaptı

Güncelleme:

Ankara gündem haberi... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerel düzeyde ekonomik potansiyeli olan işlere kalkınma ajanslarıyla destek verdiklerini belirterek, "Burada (Bala) açtığımız kooperatifte üretim yapan kadınlarımız, hem kendilerine bir meşgale buluyorlar aynı zamanda kendi ekonomilerine ve...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerel düzeyde ekonomik potansiyeli olan işlere kalkınma ajanslarıyla destek verdiklerini belirterek, "Burada ( Bala ) açtığımız kooperatifte üretim yapan kadınlarımız, hem kendilerine bir meşgale buluyorlar aynı zamanda kendi ekonomilerine ve Türkiye ekonomisine katkı sağlıyorlar." dedi.

Ankara'nın Bala ilçesindeki "Afşar Bala'm Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi"nin açılış töreni, Bakan Varank'ın katılımıyla yapıldı.

Törene, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şimşek, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik ve AK Parti Bala İlçe Başkanı Mehmet Tümer de katıldı.

Varank, buradaki konuşmasında, üretim tesisine Ankara Kalkınma Ajansıyla destek verdiklerini ifade etti.

Bakanlığın yerel kalkınmadan sorumlu olduğuna işaret eden Varank, "Yerelde ekonomik potansiyeli olan işleri bulup onlara kalkınma ajanslarıyla hem maddi hem de teknik destekler veriyoruz. Burada da açtığımız kooperatifte üretim yapan kadınlarımız, hem kendilerine bir meşgale buluyorlar aynı zamanda kendi ekonomilerine ve Türkiye ekonomisine katkı sağlıyorlar." diye konuştu.

Varank, bu gibi işlere vesile olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kooperatifin ürünlerini tüm Türkiye'ye satması ve ihracata başlaması temennisinde bulundu.

Kurdeleyi keserek tesisin açılışını yapan Bakan Varank, kooperatif ürünlerini inceledi, üretim sürecine ilişkin bilgi aldı.

Varank, ilçedeki temasları kapsamında Bala Belediyesi ile AK Parti Bala İlçe Başkanlığını da ziyaret etti.

İlçe esnafına da ziyarette bulunan Varank, Sosyal Destek Programı (SODES) desteğiyle ve Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda yürütülen "Yeşil Ekonomi Yolunda Bala'lı Kadınlar Üretiyor Türkiye Kazanıyor Projesi" üretim atölyesi ile Bala Belediyesi Tohum Eleme Tesisi'ni inceledi.

Kaynak: AA / Ekonomi

Mustafa Varank Hisarcık Ankara Bala Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title