Haberi Paylaş
sponsorlu içerik

1944 Yılında Dökümcülükle Başlayan Hikaye Dünyaya Açılan Ürün Oldu

Ekonomi Haberleri

4 nesildir hizmet veren ve kendini geliştirip yenileyerek yoluna devam eden Acar Su Armatürleri, ihracat pazarını büyütmek için çalışmalarına devam ediyor.

Acar Su Armatürleri firma yetkilisi Mehmet Ali Acar, "Firmamızda 4. nesli temsil ediyorum. Dedemizin babasından kalma bir iştir bize, bir kültürü bir tarihi yansıtmaktadır. Ben de üniversite eğitiminin ardından firmada görev almaya başladım ve dış ticaret alanıyla ilgileniyorum." dedi.

Firma Yetkilisi Acar, "1944 yılında dedemin babası bu işe dökümcülük olarak başlıyor. 1970 yıllarda dedem Acar Su Armatürleri olarak devam ettirmiş ve 1995 yılında kurumsal kimliğine kavuşarak limited şirketi olmayı başarmış. Bizler de bunu daha ileri taşıyarak anonim şirket kimliğine ulaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Acar, "Batarya musluk grubunun imalatını yapıyoruz. Ham maddesinden en son kutulanmış haline kadar her sorumluluğu üstleniyoruz. Fiyat listesi 132 sayfa olan bir ürün çeşidinden bahsediyoruz. Bu zaten bizim ne kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğumuzun ispatıdır. Bazı parçaları dışarıdan temin ettiklerimiz oluyor ama tamamen yerli üretime geçmek için çok çalışıyoruz. Duş grubunda da kendi imalatımızı kurmayı hedefliyoruz. En üst seviyeden en alt seviyeye kadar tüm müşterilere hitap eden bir politikamız var." şeklinde konuştu.

Acar, "Köklü bir firma olduğumuz için şu an 81 ilde satışımız mevcut. Yurt dışında ise Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Cumhuriyetler bölgesinde ürün satışlarımız devam ediyor. Avrupa pazarına girmek için araştırmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Yatırımcılara da kapımız açık. Ürünlerimizi alıp satma ve dağıtma imkanı sunmayı hedefliyoruz. Fuarlar da bizim açımızdan pozitif geçiyor. Bu bir potansiyel ve bunu değerlendirmek bizim elimizde. Üretimimizin yüzde 40'ını ihracata yönlendirmeyi hedefliyoruz. Yurt dışı fuarları, gezileri ve ziyaretlerinden sonra bu hedefe ulaşacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Haberler.com - Ekonomi

Mehmet Ali Acar İhracat İşte İşimiz Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title