Haberler

1944 Yılında Dökümcülükle Başlayan Hikaye Dünyaya Açılan Ürün Oldu

sponsorlu içerik
Güncelleme:

4 nesildir hizmet veren ve kendini geliştirip yenileyerek yoluna devam eden Acar Su Armatürleri, ihracat pazarını büyütmek için çalışmalarına devam ediyor.

Acar Su Armatürleri firma yetkilisi Mehmet Ali Acar, "Firmamızda 4. nesli temsil ediyorum. Dedemizin babasından kalma bir iştir bize, bir kültürü bir tarihi yansıtmaktadır. Ben de üniversite eğitiminin ardından firmada görev almaya başladım ve dış ticaret alanıyla ilgileniyorum." dedi.

HEDEFLER YILLAR GEÇTİKÇE BÜYÜYOR

Firma Yetkilisi Acar, "1944 yılında dedemin babası bu işe dökümcülük olarak başlıyor. 1970 yıllarda dedem Acar Su Armatürleri olarak devam ettirmiş ve 1995 yılında kurumsal kimliğine kavuşarak limited şirketi olmayı başarmış. Bizler de bunu daha ileri taşıyarak anonim şirket kimliğine ulaştıracağız." ifadelerini kullandı.

"ÜRÜN YELPAZEMİZ ÇOK GENİŞ"

Mehmet Ali Acar, "Batarya musluk grubunun imalatını yapıyoruz. Ham maddesinden en son kutulanmış haline kadar her sorumluluğu üstleniyoruz. Fiyat listesi 132 sayfa olan bir ürün çeşidinden bahsediyoruz. Bu zaten bizim ne kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğumuzun ispatıdır. Bazı parçaları dışarıdan temin ettiklerimiz oluyor ama tamamen yerli üretime geçmek için çok çalışıyoruz. Duş grubunda da kendi imalatımızı kurmayı hedefliyoruz. En üst seviyeden en alt seviyeye kadar tüm müşterilere hitap eden bir politikamız var." şeklinde konuştu.

"İHRACAT PAYIMIZI YÜKSELTMEYİ HEDEFLİYORUZ "

Acar, "Köklü bir firma olduğumuz için şu an 81 ilde satışımız mevcut. Yurt dışında ise Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Cumhuriyetler bölgesinde ürün satışlarımız devam ediyor. Avrupa pazarına girmek için araştırmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Yatırımcılara da kapımız açık. Ürünlerimizi alıp satma ve dağıtma imkanı sunmayı hedefliyoruz. Fuarlar da bizim açımızdan pozitif geçiyor. Bu bir potansiyel ve bunu değerlendirmek bizim elimizde. Üretimimizin yüzde 40'ını ihracata yönlendirmeyi hedefliyoruz. Yurt dışı fuarları, gezileri ve ziyaretlerinden sonra bu hedefe ulaşacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Mehmet Ali Acar İhracat İşte İşimiz Ekonomi Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title