Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesinden "Anneler Günü" Mesajı
Haberler » Yerel » Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesinden "Anneler Günü" Mesajı - Haberler

Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesinden "Anneler Günü" Mesajı

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Abdullah Çelik, yayınladığı mesaj ile “Anneler Günü”nü kutladı.

Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesinden

Eğitim Bir-Sen Şubesi Başkanı Abdullah Çelik, yayınladığı mesaj ile ""nü kutladı.


Başkan Çelik, yayınladığı mesajda annelerin toplumdaki ve ailedeki önemine değinerek, annelerin


Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde her zaman büyük bir sorumluluk üstlendiğini hatırlattı. Başkan Çelik yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:


"Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en büyük pay cennetle müjdelenen annelerindir. Hoşgörünün ve şefkatin tükenmez pınarı olan anneler, gelenek ve değerlerimizin geleceğe taşınmasının da teminatıdır. Annelik, duygu dünyasına sahip bütün canlılar için şefkatin, merhametin, fedakarlığın, karşılıksız vermenin, esirgemenin en somut ifadesi olan yüce bir kavramdır. Medeniyetimiz, H.Z. Havva'dan bu yana kadını ve anneyi yüceltmiş, toplum içerisinde kadına ve bilhassa anneye ayrıcalık sağlamıştır. İslam medeniyetinde kadın hiçbir zaman erkekten ayrı düşünülmemiş, anne olan kadına daha fazla hürmet gösterilmiştir. Annelerimizi, medeniyet öğretilerimiz çerçevesinde her zaman başımızın tacı eylemek durumundayız. Çünkü bir ülkenin gerçekten mutlu olabilmesinin yolu, annelerin yüreklerini kazanmaktan, yüzünü güldürmekten, onlara huzurlu bir ortam oluşturmaktan geçer. O yüzden annelerimizi mutlu etmek, onların yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin öncelikli görevi olmalıdır.


Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar Şubesi olarak, üzerimizde ödenemez hakları bulunan, varlıklarını hiçbir değerle ölçemeyeceğimiz annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, şefkatlerine, merhametlerine ve dualarına her zaman muhtaç olduğumuz bilinciyle tüm annelerimize hayırlı bir ömür diliyoruz." - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri