Haberler

Ankara'da 'Tarım Ekim Alanlı' Özel Kolej

Güncelleme:

Köy Enstitüleri efsanesinin olmazsa olmazı tarım ekim alanları bu kez bir özel kolej içinde geri döndü.

Köy enstitüleri efsanesinin olmazsa olmazı "tarım ekim alanları" bu kez bir özel kolej içinde geri döndü Köy enstitüleri efsanesinin olmazsa olmazı "tarım ekim alanları" bu kez bir özel kolej içinde geri döndü. Başkent Ankara'da açılan Pİ Özel Koleji'nde öğrencilerin tarım ve doğayla içiçe yetişmelerini sağlamak ve tarımsal üretim bilgilerini geliştirmek için "tarım ekim alanları" yer aldı.

ARTE İnşaat ve Pİ Eğitim'in ortak projesi olan ve Çayyolu-Yaşamkent'te eğitim faaliyetlerine hazır olan Pİ Özel Koleji'nde, 63 derslik bulunuyor. Ankara'nın en geniş kampüslerinden birine sahip olan yeni Pİ Özel Koleji'nde; tüm spor dallarına ait tesisler, kafeteryalar, yüzme havuzu, tarım ekim alanları, tiyatro salonu, hasta kontrol salonu, berber, kütüphane salonu, müzik kursları için odalar yeralıyor. Öğrenciler Pİ Özel Koleji arazisinde yer alan ve benzerleri cumhuriyetin ilk dönemlerinde liseler ve köy enstitülerinde bulunan tarım ekim alanlarında tarımla ilgili ilk bilgilerini de alabilecekler.

-FEN-SANAT-TARIM-

Avrupa Eğitim kriterlerine tamamen uyumlu bir Eğitim sistemi uygulayacaklarını vurgulayan ARTE İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Pİ Koleji Genel Müdürü İrfan Gürler, Ankara ve Türkiye genelinde Pİ Koleji Eğitim zincirleri oluşturacaklarını da kaydetti. Ankara'daki okullarına kayıtların 2014 Ocak ayında başlayacağını belirten Genel Müdür İrfan Gürler yaptığı yazılı açıklamada, uygulayacakları eğitim sistemi ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Ben, geçmişte ülkemizde aydınlık eğitim yollarını açan Köy Enstitüsü'nden Eğitim görmüş bir ailenin çocuğuyum. Çağdaş eğitim anlayışımızın yanı sıra "disiplin' olmazsa-olmazımızdır. Dünyada ki tüm yenilikle açık olup, sürekli başarıya doğru koşmayı hedefleyeceğiz. Kolejimiz de Anaokulu, İlköğretim, Anadolu ve Fen Liseleri kısımları bulunmaktadır.

Eğitimcinin başarısı; yetiştirdiği öğrencilerin başarısıyla ölçülür. Bu nedenle; başarıları eğitim camiasında tescillenmiş, konusunun uzmanı ve tecrübeli kadrolar oluşturduk. Öğrencilerimizin güvenliği ise, Evindeki güvenliğinden daha güvenli olacak." - Ankara

Kaynak: ANKA / Güncel

Politika Güncel Haberler

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Eşi ve 3 yaşındaki oğlunu silahla vurarak öldüren polis aynı tabancayla intihar etti

Eşi ve 3 yaşındaki oğlunu silahla vurarak öldüren polis aynı tabancayla intihar etti

CHP ile AK Parti heyetleri bir araya geldi! Bayram ziyaretinde soğuk rüzgarlar estiren sözler

CHP ile AK Parti heyetleri bir araya geldi! Bayram ziyaretinde soğuk rüzgarlar estiren sözler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title