Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2- - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

- Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı Binlerce kız çocuğuna voleybolla tanışma imkanı sağlayan, dünyada kadın voleybolunun öncülüğünü yapan kulüplerden biri olan Eczacıbaşı Spor Kulübü, eğitim ve sporun bir arada olacağı önemli bir iş birliğine imza attı.

- Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı

İSTANBUL - Binlerce kız çocuğuna voleybolla tanışma imkanı sağlayan, dünyada kadın voleybolunun öncülüğünü yapan kulüplerden biri olan Eczacıbaşı Spor Kulübü, eğitim ve sporun bir arada olacağı önemli bir iş birliğine imza attı.

Eczacıbaşı Spor Kulübü ile Okyanus Koleji eğitim ve sporun bir arada yürütüleceği iş birliğine gitti. Kemerburgaz Kampüsü'nde düzenlenen imza törenine, Okulun Genel Müdürü Lokman Demiray, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Basmacı, Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Genel Menejeri Nalan Ural, Eczacıbaşı VitrA Takım Kaptanı Simge Şebnem Aköz, Eczacıbaşı VitrA A Takım Sporcusu Hande Baladın ve U17 Milli Takım Kaptanı Pelin Eroktay katıldı. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Demiray, kolej olarak kuruldukları günden beri tüm dersler kadar sportif faaliyetlere de önem verdiklerini belirterek, "Türkiye'de açıldığı günden bu yana 26 kampüsüyle birlikte sporun her alanına destek vermeyi edinmiş bir yer. Voleybol dendiği zaman Türkiye ve dünyada akla ilk gelen yerlerden birisi de Eczacıbaşı Spor Kulübü. Eczacıbaşı ile ortaklık yapmak, bizim için mutluluk ve onur verici bir durum. Biz sadece eğitimde dünyadaki akranlarıyla yarışan bireyler değil sportif anlamda da yarışan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu ikisi ayrılmaz bir bütün. Biz buna inanan, bu vizyonla çalışan bir kurumuz. Bugüne kadar program ortaklarımızla 6 dünya şampiyonluğu, 2 dünya 2'nciliği, 1 dünya 3'üncülüğü ve 34 Türkiye şampiyonluğu elde ettik. Bu desteği sonuna kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. Türkiye'de Eczacıbaşı gibi güzide kulüplerle yaptığımız iş birlikleriyle bu yetenekleri açığa çıkartıyoruz. Kolej dendiği zaman herkesin aklına sınav, eğitim, İngilizce dersler geliyor. Biz de kurulduğumuz günden beri her öğrencimizin bir yetenek kulübü seçmek zorunda. Bunlar matematik, fizik dersleri gibi zorunludur. Bununla beraber nice yeteneklerin olduğunu düşünüyoruz. Tespit edilmesi için de işini hakkıyla yapan partnerlerle bunun yapılacağını düşünüyoruz. Son olarak geçen sene kolejimiz, dünya tenis birincisi oldu. Hem kızlarda hem erkeklerde dünya birinciliği elde edildi. Emek verildiğinde neler olduğunu gördük. Biz de desteğimize devam edeceğiz. Voleybolda dünyanın güzide bir spor kulübüyle devam edeceğimiz için artık daha güçlüyüz. Biz de onlara gereken destekte üstümüze düşeni sonuna kadar yapacağız" şeklinde konuştu.

Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Üyesi Basmacı: "Eğitim bu konudaki devamlılığın en kilit anahtarıdır"

Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak temel amaçlarının Türk kadının ne kadar başarılı olabileceğini dünyaya göstermek olduğunu belirten Eczacıbaşı SK Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Basmacı, "Spordan bahsedince her zaman başarı kavramı ön plana gelir. Biz 50 yılı aşkın maceramızda 80 civarında Dünya, Avrupa ve Türkiye ve altyapı şampiyonluklarımız var. Sayısız 2 ve 3'üncülüğümüz var. Bunlar başarının sportif göstergeleri. Bizim temel amacımız, Türk kadınının toplumda hak ettiği yeri alması, imkan verildiğinde en az erkekler kadar hatta daha da fazla başarılı olduklarını tüm dünyaya göstermek. Genç kızlarımız ve Türk kadını bunu hak eden bir başarıya sahip. Şu anda dünyada Türkiye'yi en başarılı kılan branş kadın voleyboludur. 230 ülkeden oluşan Dünya Voleybol Federasyonu içinde Türk kadın voleybol ilk 5 içinde yer alıyor. Bunu şu anda elde edebilmiş başka bir branş yok. Bu yıllar süren, emekle, uğraşla elde edilen bir başarıdır. Bu Türk kadının hak ettiği başarıdır. Spor kadar sanat ve kültür de insanın ruhunu zenginleştiren değerlerdir. Bunları sağlayan da eğitimdir. Eğitim olmazsa bu sürecin eksik kalacağını, ancak eğitim süreciyle olabileceğini aktarabiliriz. Eğitim bu konudaki devamlılığın en kilit anahtarıdır. Eğitim olmadan bunların hiçbirini gerçekleştirmek kolay değildir. Amacımız eğitimli, kültürlü, iyi sporcu, iyi öğrenci, iyi insan, iyi yurttaş meydana getirmek. Bizler bu konuda uğraş verirken, bu tür katkıların öneminin bilinci içindeyiz. Yıllardır farklı eğitim kurumlarıyla beraberliğimizi devam ettirmeye çalışıyoruz. Biz de iş birliği için çok büyük gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Eczacıbaşı Genel Menajeri Nalan Ural: "Yetenekli oyuncuyu keşfettiğimiz zaman eğitim işbirlikçisinin arkamızda olması gerekiyor"

Ailelerin sadece sporcu olmaları için çocuklarını başka şehirlere göndermeye sıcak bakmadığını eğitimin de burada önemli olduğuna dikkat çeken Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Genel Menejeri Ural, "16-17 yaşlarında Adana'dan gelmiş bir öğrenciydim. Eczacıbaşı altyapısında, milli takımda oynadım kaptanlık yaptım ve yönetici olarak 12 yıldır çalışmaya devam ediyorum. Yani Eczacıbaşı yetişeniyim. Benim gibi birkaç tane daha var. Bizim zamanımızda gençler sadece üniversite okumak için şehir değiştirebiliyordu, aileler sadece buna izin veriyordu. Kadın voleybolu bahsedildiği gibi seviye olarak ileri düzeyde. Bunu biz ve dünyada birkaç kulüp ile başardık. Takım sporuna kadın rol modeller üzerine kuruldu bu sistem. Önceden sadece üniversite için gelen öğrenciler, 12-13 yaşlarına kadar düşebildi. Yetenekli oyuncuyu keşfettiğimiz zaman eğitim işbirlikçisinin arkamızda olması gerekiyor. Aileler, sadece sporcu olması için 13 yaşındaki çocuklarını yanlarından ayırmak istemiyor. Aynı zamanda eğitimde almalarını istiyor. Kolej, U16, U17, U19 ve U20 kategorisindeki oyuncuların eğitimli, iyi birey, iyi sporcu olabilmesi için fırsat sunuyor. Kulüp olarak misyonumuz sadece şampiyon oyuncular yetiştirmek değil, kadınların kendi ayakları üzerinde durabileceği, hayatlarını idame ettirebilecek, eğitimli, takım oyununa bilen düzgün bireyler olmasını sağlamaya çalışmak. Bizim için aldıkları eğitim, özgüvenli bireyler olabilmeleri, birkaç yabancı dile sahip olmaları hem kendilerini hem de kurumlarının iyi şekilde temsil edebilmeleri çok önemli. İstanbul'da eğitim ve sporu bir arada yürütmek oldukça zor. Daha fazla sayıda altyapı oyuncumuza sporcu olma yolunda adımlar attırıyoruz. Takım olmayı başarmış sporcular ilerde çalışma hayatlarında da çok başarılı olabiliyorlar. Son olarak Avrupa 2'nci olmuş takımımızda birçok önemli oyuncu burada okuyor. Onları da tebrik ediyorum. İş birliğimizin devam etmesi dileğiyle" şeklinde konuştu.

Simge Aköz: "2 markanın iş birliğinden dolayı çok mutluyum"

Anlaşmadan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Eczacıbaşı VitrA Takım Kaptanı Simge Aköz, "Kulübümüz gibi sayısız başarıya imza atmış, her branşta gençlere imkan sağlayan 2 markanın iş birliğinden dolayı çok mutluyum. Türk kadınının neler başarabileceğini, sporun önemine dikkat çekilen bir anlaşma. Umarım bu anlaşmayla birlikte uluslararası camialarda yakalanan başarılara yenilerini ekleriz" dedi.

Hande Baladın: "Spora ve eğitime destek veren okulun bir parçası olacağımız için mutluyuz"

Türkiye'de spor ve okulu aynı anda devam ettirmenin zorluğuna dikkat çeken Hande Baladın, "Bugün burada değerli anlaşmadan dolayı çok mutluyuz. Eğitimin önemini herkes iyi şekilde vurguladı. Spora ve eğitime destek veren okulun bir parçası olacağımız için mutluyuz. Türkiye'de spor ve okulu aynı anda yürütmek çok zor. Bu tarz destekleri görmek çok önemli. Umarım bu anlaşma uzun yıllar devam eder. Çok daha güzel başarılara imza atarız" diye konuştu.

U17 Milli Takım Kaptanı Pelin Eroktay: "Elde edeceğimiz derecelerle ISF Turnuvalarına katılmak istiyoruz"

Yapılan anlaşmalar antrenman ve okul ilişkisinin kolaylaştığını belirten U17 Milli Takım Kaptanı Pelin Eroktay, "Böyle önemli projelerle antrenman ve okul ilişkisini yürütmek zor olmuyor. Bu durum bizi mutlu ediyor. Hedeflerimiz çok büyük. Kulüp ve milli takım maçlarının yanı sıra okullar arasında elde edeceğimiz derecelerle ISF turnuvalarına katılmak istiyoruz. İki taraf da anlaşmaya çok önem vermiyor. Bu projede yer aldığımız için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

Eczacıbaşı VitrA'dan önemli bir iş birliğine imza attı -2-

İhlas Haber Ajansı - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title