Ece Göksu New York'ta Konser Verdi

Ece Göksu New York'ta Konser Verdi

Caz Şarkıcı ve Piyanist Ece Göksu, New York'ta Kentin En Önemli Caz Salonlarından 'Metropolitan Room'da Konser Verdi.

Ece Göksu New York'ta Konser Verdi

Amerikalı ve Türk izleyicilerin beğeniyle izledikleri konserde Göksu, aralarında Bill Evans şarkılarının da bulunduğu caz ve blues parçaları söyledi. Konserin sonunda Türkçe şarkı söylemek istediğini belirten Göksu, 'Mavilim' adlı türküyü yorumladı.
Metropolitan Room, günde 2-3 konsere yer veren, New York'un, özellikle şarkıcılar için en önemli caz kulüplerinden biri sayılıyor.
Ece Göksu, ABD'ye 3 yıl önce geldiğini ve burada master yaptığını söyleyerek, 'Şimdi New York hayatına atılmaya çalışıyorum, burada müthiş caz müzisyenleriyle birlikte aynı kulvarda yarışmaya çalışıyorum. En iyi müzisyenler, en iyi cazcılar buradalar, onun için buraya geldim' dedi.
ABD'de 'caz vokal master eğitimi' yapan Göksu, Türkiye'de bu dereceye sahip tek caz şarkıcısı olmasıyla ilgili, "Umarım daha çok Türk müzisyen bu dalda master yapar. Çünkü buradaki caz eğitimi muhtemelen dünyadaki en iyi caz eğitimi. O yüzden cazla ilgilenen genç Türk müzisyenler buralara gelsin, kendilerine her zaman destek verilsin. Çünkü bizim ülkemizde çok iyi müzisyenler var, sadece kendilerine daha çok destek verilmesi gerekiyor' dedi.

Kaynak: AA