Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarı Hannover'da Açılıyor

Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarı Hannover'da Açılıyor

Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarı, Almanya'nın Hannover Kentinde Açılıyor. Fuarın Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel Birlikte Yapacak.

Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarı Hannover'da Açılıyor

Dünyanın en büyük sanayi fuarı, Almanya'nın Hannover kentinde açılıyor. Fuarın açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel birlikte yapacak.

Fuar, Almanya'nın Hannover kentinde 16-20 Nisan tarihleri arasında açık kalacak. Yaklaşık 200 bin kişinin ziyaret etmesi beklenenen fuara Türkiye yaklaşık 260 firma ile katılacak. 70 ülkeden 7 bin ünlü firma, ürünlerini fuarda sergileyecek. Almanya'daki ekonomi uzmanları, Türkiye'nin bu fuarda büyük bir çıkış yapacağını belirtiyor. Sivil kurum ve kuruluşlar ile fuarda boy gösterecek olan Türkiye, ayrıca 14'ü aşkın ticaret ve sanayi odasıyla da fuarda yer alacak. İstanbul Ticaret Odası da fuara katılacaklar arasında. 2 bin 500 metrekare alanı kaplayan fuarda Türkiye'nin sanayisini tanıtım amacıyla çok sayıda seminer düzenlenecek. Bu seminerlerde daha çok yabancı sermayeye Türkiye'de sağlanacak kolaylıklar ve yatırım olanakları anlatılacak.

Öte yandan, bu akşam geç saatlerde Hannover'a gelecek olan Erdoğan, yarın erken saatlerde MUSİAD'ın açılış törenine katıldıktan sonra Aşağı Saksonya ve Bremen eyaletlerinde yaşayan Türkler'le görüşecek. Erdoğan, Başbakan Angela Merkel'le yaklaşık 45 dakika sürmesi beklenen bir görüşme yapacak ve görüşme sonrasında iki lider ortak bir basın toplantısı düzenleyecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha sonra, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Almanya temasları çerçevesinde Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder ile de biraraya gelecek.

16 Nisan Pazartesi günü ise Angela Merkel'le Türk ve Alman standlarını ziyaret ederek Türk-Alman iş zirvesine katılacak olan Başbakan Erdoğan, şehir gezisi ve öğle yemeğinin ardından Türkiye'ye dönecek.

(SE-EA-EA-OK-D)