Haberi Paylaş

New York'u fareler bastı! Belediye 170 bin dolar maaşla "sıçan şefi" arıyor

Dünya Haberleri

New York'u fareler bastı! Belediye 170 bin dolar maaşla 'sıçan şefi' arıyor

ABD'nin New York kentinin başı farelerle dertte. Belediye, kenti basan farelerle savaşmak için ilginç bir ilan yayınladı. "Sıçan şefi" olarak adlandırılan "kemirgen azaltma yöneticisi" aradığını duyuran belediye bu işi yapacak kişiye de yıllık 120 ile 170 bin dolar arasında maaş verecek. Yani sıçan şefi 3 milyondan fazla kazanacak.

ABD'nin New York kentinde neredeyse her sokakta fareler cirit atmaya başladı. Eldeki yöntemlerle hayvanlarla mücadele etmekte yetersiz kalan New York Belediye Başkanı Eric Adams'ın ofisi ilginç bir iş ilanı yayınlandı. Yayımlanan ilanda kentin "gerçek düşmanı" ile savaşmak için bir "kemirgen azaltma yöneticisi" arandığı duyuruldu.

New York'u fareler bastı! Belediye 3 milyon maaşla 'sıçan şefi' arıyor

Bu hafta yayınlanan ve esprili bir dille yazılan iş ilanında "ideal adayın yüksek motivasyonlu ve biraz kana susamış biri olması" gerektiği bildirildi. Rol için seçilen kişiye yıllık olarak 120 bin dolar (yaklaşık 2 milyon 236 bin lira) ile 170 bin dolar (yaklaşık 3 milyon 167 bin lira) arasında bir maaş verileceği belirtildi.

New York'u fareler bastı! Belediye 3 milyon maaşla 'sıçan şefi' arıyor

İlanda şu ifadeler kullanıldı: "Fareler bu iş ilanından nefret edecek. Ancak 8,8 milyon nüfusa sahip New York, fare popülasyonunu azaltmak, temizliği artırmak ve vebayı önlemek için sizinle birlikte çalışmaya hazır. İdeal aday, kurnaz ve tam anlamıyla fareler için bir baş belası olmalı. Bu dayanıklılık ve beceri gerektiren 7/24 bir iş. İşin sorumlulukları arasında fare azaltma stratejileri geliştirmek, şehir kurumları genelinde projeleri ve politika girişimlerini yönetmek ve uygulamalı imha teknikleriyle cepheden liderlik yapmak yer alıyor."

New York'u fareler bastı! Belediye 3 milyon maaşla 'sıçan şefi' arıyor

Diğer taraftan, haşere kontrol şirketi Orkin'in son yıllık sıralamasına göre New York, ABD'nin "en çirkin ikinci" kenti oldu. ABD'nin en çirkin kenti ünvanı ise Illiniois eyatinde yer alan Chicago'ya ait. Ekim ayı itibarıyla, New York'un sanitasyon departmanı 2022'de 21 bin 600'den fazla fare şikayeti bildirdi ve oran 2019'a göre yüzde 67 arttı. New York'taki fareler, ayrıca sokaklarda ve kaldırımlarda çeşitli yiyecekleri sürüklerken görüldükleri videolarla sık sık sosyal medyada viral oluyor.

Haberler.com - Dünya

New York Dünya Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

ilkcan iyidir:

Fareli köyün kavalcısı gerçek oldu yani

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title