Defterdarlık'tan Alanya'da Taşınmaz Satış ve Kiralama İhalesi - Haberler
Haberi Paylaş

Defterdarlık'tan Alanya'da Taşınmaz Satış ve Kiralama İhalesi

Defterdarlık'tan Alanya'da Taşınmaz Satış ve Kiralama İhalesi
AA - Haberler | Yerel

Antalya Defterdarı Veli Tunçez, Alanya ilçesinde bulunan 12 taşınmazın satışı, iki taşınmazın kiralanması, dört taşınmazın ise kullanma izni ile ilgili ihalelerin 25 Mart'ta yapılacağını bildirdi.

Antalya Defterdarı Veli Tunçez, Alanya ilçesinde bulunan 12 taşınmazın satışı, iki taşınmazın kiralanması, dört taşınmazın ise kullanma izni ile ilgili ihalelerin 25 Mart'ta yapılacağını bildirdi.

Tunçez, yaptığı yazılı açıklamada, Kestel, Konaklı, Mahmutseydi, Karapınar, Yaylakonak, Fakırcalı mahallelerindeki toplam 17 bin 152,11 metrekare yüzölçümlü 12 taşınmazın 2 milyon 667 bin 82 lira satış bedeli üzerinden ayrı ayrı ihaleye çıkarılacağını kaydetti. Tunçez, ihalenin 25 Mart'ta Alanya Milli Emlak Müdürlüğünde gerçekleştirileceğini ifade etti.

Alanya ilçesi, Kestel ve Tosmur mahallelerindeki toplam 4 bin 182,27 metrekare yüzölçümlü iki taşınmazın da ilk yıl için belirlenen 44 bin 950 lira kira bedeli üzerinden ihaleye çıkarılacağını belirten Tunçez, bu ihalenin de 25 Mart'ta yapılacağını açıkladı.

Mahmutlar, Konaklı, Oba ve Tosmur mahallelerindeki toplam 2 bin 34,42 metrekare yüzölçümlü 4 taşınmazın ilk yıl için belirlenen 215 bin lira kullanma izni bedeli üzerinden 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 51/g maddesi uyarınca pazarlık usulü ile ayrı ayrı ihaleye çıkarılacağını ifade eden Tunçez, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Hazine tarafından yapılan satışlarda, Hazine'ye ait taşınmazların satış bedelinin taksitle ödenmesinin istenilmesi halinde satış bedelinin en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla iki yılda, eşit taksitler ve üçer aylık dilimler halinde kanuni faiziyle ödenebilmekte, kiralamalarda ise ilk yıl için kira bedelinin dörtte biri, ihalenin onaylanmasına ilişkin kararın müşteriye tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde peşin olarak, kalanı üçer aylık dönemler halinde üç taksitle müteakip yıllar kira bedelleri ise üçer aylık dönemler halinde dört taksitle ödenebilmektedir. Hazine'ye ait taşınmaz malların satış ve devir işlemleri ile bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler ise her türlü vergi, resim ve harçtan istisna olup, satışı yapılan taşınmaz mallar satış tarihini takip eden beş yıl süre ile emlak vergisine de tabi tutulmayacaktır. İhalesi yapılacak Hazine taşınmazları ile ilgili gerekli bilgi, Antalya Defterdarlığı resmi web sitesinde yayınlanmıştır. Ayrıca, vatandaşlarımız konuyla ilgili Alanya Milli Emlak Müdürlüğünden ayrıntılı bilgi alabilecektir."

AA - Son Dakika Haberleri

Konaklı, Antalya, Tosmur, Alanya, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title