Çukurova Üniversitesi'nde Hasat Bayramı

Çukurova Üniversitesi'nde Hasat Bayramı

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarafından Üniversitede "Hasat Bayramı" Etkinlikleri Düzenlendi. Etkinlikte Öğretim Görevlileri ve Öğrenciler Halay Çekip Oynadı.

Çukurova Üniversitesi'nde Hasat Bayramı

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından üniversitede "Hasat Bayramı" etkinlikleri düzenlendi. Etkinlikte öğretim görevlileri ve öğrenciler halay çekip oynadı.

Çukurova Üniversitesi'nde tarım hasadının başlaması nedeniyle "Hasat Bayramı" düzenlendi. Düzenlenen törende konuşan Adana Valisi İlhan Atış, tarımın sanayi kadar önemli olduğunu söyledi. Atış, "Türkiye'de sanayiye önem verdiğimiz kadar tarıma da önem vermeliyiz. Tarımla kalkınan birçok ülke örneği var" dedi.

Hasat Bayramı yapmak için üretmek gerektiğini anlatan Atış, "Çukurova gibi tarımın önem kazandığı bölgelerde üretmemiz gerekiyor. Ülke olarak hem sanayi hem tarımla kalkınmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu ise üniversitede araştırma ve geliştirmeye önem verdiklerini kaydetti. Üniversitede virüssüz narenciye üretimiyle Türkiye'nin büyük narenciye ihtiyacına cevap verdiklerini vurgulayan Akınoğlu, üretmenin ardından bayramın geldiğini hatırlatarak, "Bir yıl verilen emeğin ardından hasat zamanı gelen bereketle bayramlar yapıyoruz. Üniversite olarak bu bayramları gelenekselleştirdik. Tarım sektörünü daha güzel günler bekliyor" dedi.

Diğer taraftan Hasat Bayramı etkinlikleri çerçevesinde çiftlik çalışanları davul zurna eşliğinde halay çekerken, Rektör Akınoğlu da halaya eşlik etti. Akınoğlu, bur süre halay çektikten sonra davulcunun alnına 50 YTL bahşiş yapıştırdı.

(FK-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA