Arkadaşı Tarafından Dolandırılan Canan Hoşgör Kimdir?

Arkadaşı Tarafından Dolandırılan Canan Hoşgör Kimdir?

Hamdi Alkan'ın eski eşi oyuncu Canan Hoşgör, geçtiğimiz yaz aylarında arkadaşı tarafından 200 bin dolar dolandırılmıştı. Bugün konuya ilişkin dava görülmeye başlandı. Peki Canan Hoşgör kimdir?

Arkadaşı Tarafından Dolandırılan Canan Hoşgör Kimdir?

Oyuncu Canan Hoşgör, hem arkadaşı hem de sigortacısı olan Ayşe Ceylan'ın evine 200 bin dolarla kalmaya gitmişti. Ancak sabah uyanınca paranın çalındığını iddia etti. Uzun süredir merak edilen konuya ilişkin dava bugün görülmeye başlandı. Peki Canan Hoşgör kimdir, kaç yaşındadır, oyunculuğa nasıl başladı?

CANAN HOŞGÖR KİMDİR?

Canan Hoşgör, 8 Mart 1971 tarihinde Balıkesir, Bandırma'da doğdu. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Restorasyon Bölümü'nde tamamlayan Hoşgör, 1995 yılında Hamdi Alkan'ın güldürü programı "Reyting Hamdi" nin kadrosuna girdi. 2007'ye kadar bu yapımda çalışan oyuncu, Hamdi Alkan, Melda Gür, Ebru Şallı, Cengiz Küçükayvaz, Billur Kalkavan, Fatih Ürek, Özgür Ozan, Kemal Kuruçay, Necmi Yapıcı, Münir Özkul, Aykut Oray, Şebnem Özinal, Selçuk Uluergüven, Melike Öcalan, Binnur Kaya gibi ünlü isimlerle çalışma şansı buldu.

ASMALI KONAK'TA ROL ALDI

2001'de "Şellale" filminin kadrosuna giren Hoşgör, Hülya Koçyiğit, Nurgül Yeşilçay, Fikret Kuşkan,Tuncel Kurtiz gibi isimlerle çalışma fırsatı yakaladı. 2002 yılında dönemine izlenme rekorları kıran "Asmalı Konak" dizisinde rol alan Canan Hoşgör, Selda Alkor, Menderes Samancılar, İpek Tuzcuoğlu, Özcan Deniz gibi isimlerle bu projede bir araya geldi.

DERSİMİZ ATATÜRK'TE ROL ALDI

Canan Hoşgör, Arka Sıradakiler, Öğretmen Kemal, En İyi Arkadaşım gibi dizilerde rol aldı.Hoşgör, 2009 yılında vizyona giren "Dersimiz Atatürk" sinema filminin kadrosundaydı.

ÖZEL HAYATI

Canan Hoşgör 1989'da Hamdi Alkan ile evlendi.1999'da boşanan çift, 2006'da tekrar birleşme kararı aldı.Zeynep ve Ayşe adında iki kızları olan ikili 2012 yılında ikinci kez Alkan'dan boşandı.

NE OLMUŞTU?

26 Haziran'da gerçekleşen olaya ilişkin Ayşe Ceylan kendisine yapılan suçlamayı reddetti. Canan Hoşgör, ertesi gün bankaya yatırmak üzere 200 bin dolar ile aynı sitede yaşayan arkadaşı Ayşe Ceylan'ın evine gitti. Uyandığında parayı bulamayan Hoşgör, hemen Çekmeköy İlçe Emniyeti Asayiş Büro Amirliği'ne başvurdu. İhbar üzerine tutuklanan Ayşe Ceylan, daha sonra serbest bırakıldı. Hoşgör, olay üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Olaydan sonra Ayşe Ceylan kayıplara karışmıştı.

DAVA 9. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE GÖRÜLMEYE BAŞLADI

Bugün ilk duruşması görülen davaya sanık Ayşe Selen, Barış Elma'nın yanı sıra tutuksuz yargılanan Burcu Sarak ve Ali Erdem de katıldı. Ayşe Ceylan savunmasında Ali Erdem'i tanımadığını belirtti. Her iki tarafın da ifadeleri sonucu, sanık Ayşe Ceylan için, "Beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı yağma" suçundan 10 yıldan 15 yıla, Ayşe Ceylan ile fikir birliği içinde hareket etmekle suçlanan şoförü Barış Elma, asistanı Burcu Sarak ve Ali Erdem hakkında, "Beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı yağmaya yardım" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi.