Bursa: Karaköy Halkının Yüzü Gülmeye Başladı

Bursa: Karaköy Halkının Yüzü Gülmeye Başladı

Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'ne Bağlı Karaköy'de 12 Nisan 2006 Tarihinde Çıkan Yangın Felaketinin Ardından Yaralar Sarılmaya Başladı.

Bursa: Karaköy Halkının Yüzü Gülmeye Başladı

Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'ne bağlı Karaköy'de 12 Nisan 2006 tarihinde çıkan yangın felaketinin ardından yaralar sarılmaya başladı.

Karaköy'e yangının hemen akabinde el uzatan devlet ve hayırsever vatandaşlar, köy halkının acısına kısa sürede ortak oldu. Karaköy'de TOKİ tarafından yaptırılan 105 konut, 102 ahır, 9 tandır ve 1 iş merkezi inşaatının sonuna gelindi. Geçtiğimiz hafta çekilen kuralarla birlikte, köy halkı da yeni evlerine taşınmaya başladı. İnegöl Sefertası Derneği ve İnegöl Mobilyacılar Odası tarafından taahhüt edilen 85 adet yatak odası takımı ve 85 adet oturma grubu, dün Karaköy'de ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Mobilyaların tesliminde konuşan Sefertası Dernek Başkanı Rasim Solmaz ve İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Hamdi İdil, oda ve dernek olarak sözlerinde durarak, Karaköy'de tespit edilen 85 ailenin yatak odası ve oturma grubu mobilyalarını karşıladıklarını söyledi. Solmaz ve İdil, "Allah bir daha böyle bir afet yaşatmasın. Yeni konutlarınızda ve yeni mobilyalarınızla güle güle oturun" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Aygaz-Akpa işbirliği ile Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Akpa Şirketi tarafından Karaköy halkına 102 adet fırın ve 102 adet dolu tüp dün teslim edildi. Şirketin Genel Müdürü M.Tufan Mut, yardımların doğru adrese ulaşmasında kendilerine yardımcı olan İlçe Kaymakamı Adem Saçan'a teşekkür ederek, köy halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Saçan da, Karaköy'e bugüne kadar küçümsenmeyecek yardımların yapıldığını belirterek, "Karaköy için bundan sonra telafi programı uygulayacak ve köyü örnek köy yapacağız" dedi.

Kaynak: İHA