Bursa Barosu Avukatlar Günü Kokteyli Geniş Katılımla Yapıldı…

Bursa Barosu Avukatlar Günü Kokteyli Geniş Katılımla Yapıldı…

Bursa Barosu tarafından, 5 Nisan Avukatlar Günü etkinlikleri kapsamında Podyumpark Davet'te kokteyl düzenlendi.

Bursa Barosu Avukatlar Günü Kokteyli Geniş Katılımla Yapıldı…

Düzenlenen kokteylde konuşan Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz, "Yargıyı yeniden inşa etmekten, güvenilir yargıyı yeniden kurmaktan başka çaremiz yok" dedi.

Bursa Barosu tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir kokteyl düzenlendi. Podyumpark Davet'teki kokteyle; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdulkadir Karlık, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, Başbakan Eski Yardımcılarından Av. Ertuğrul Yalçınbayır ve Bursa Barosu'nun önceki dönem başkanlarının yanı sıra Bursa Barosu'na kayıtlı avukatlar ve stajyer avukatlar katıldı.

DEMİRÖZ: BUGÜNLERİ KUTLAMAYI HAK ETMEK GEREKİR.

Meslekte 25 yılını dolduran avukatlara plaketlerinin de verildiği programın açılışında konuşan Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz, kokteyle katılan konuklara teşekkür ederek, 5 Nisan Avukatlar Günü'nü kutladı. Başkan Demiröz,"Aslında bugünleri kutlamayı hak etmek gerekir. Hukukun bu denli hırpalandığı, yargının bu kadar itibarsızlaştırıldığı bu dönemde çok kutlama yapacak ve sevinebileceğimiz bir ortamda yaşamıyoruz. Bütün bunlara rağmen tüm hukukçularla mücadelemize devam edeceğiz. Tarafsız bağımsız yargıyı yeniden birlikte inşa edeceğiz. Bu, hukukçuların tarihsel sorumluluğudur. Halkımıza söz veriyoruz, yargının ve adalet duygusunu kaybetmiş toplumun bu hali devam etmeyecektir. Umuyorum sonraki yıllarda 5 Nisan Avukatlar Günü'nü daha coşkulu ve hak ederek kutlayacağız" diye konuştu.

Yargıya olan güvensizliğin oluşturduğu boşluğun halkla birlikte doldurulacağını da söyleyen Başkan Demiröz, umuttan başka çarenin olmadığını da ifade etti.

Kaynak: Bültenler