Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor
Advertisement

Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Mersin'de zabıta ekiplerinin dilencilere yönelik yaptıkları operasyonda, vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yaptığı belirlenen bir kadının, üzerine kayıtlı bir evi ve arabası olduğu ortaya çıktı. Dilencinin mal varlığını duyanlar ise "Ellerim kırılsaydı da o parayı vermeseydim" diyerek tepki gösterdi.

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Esnaf ve vatandaşların şikayet ve talebi üzerine gerçekleştirilen operasyonda, insanların dini ve vicdani duygularını kullanarak cami avlularında, park ve meydanlarda, cadde ve sokaklarda dilenip haksız kazanç elde eden veya izin almaksızın kaldırımları işgal ederek satış yapan kişilere yönelik denetim yapıldı.

Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor

DİLENCİNİN MAL VARLIĞI ŞAŞIRTTI

Ekipler bu denetimlerinde, dilendikleri tespit edilen 2, izinsiz satış yaparak kaldırım işgaline yol açan bir kadını, müdürlüğe ait araçla belediye binasında bulunan Akdeniz Zabıta Müdürlüğü merkezine getirdi. Kadınların birinin kucağında küçük bir bebek olması dikkat çekti.

Yapılan kimlik tespitinde, dilenenlerden birinin; Turgut Reis Mahallesi Müftü Cami civarında vatandaşlardan para toplayan N.Ç. adlı kadın olduğu ortaya çıktı. Zabıta ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda, dilenen bu kadının, tapuda üzerinde kayıtlı bir evi ile bir arabası olduğu ortaya çıkarıldı.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tutanaklar tutularak, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 33'üncü ve 38'inci maddeleri gereği idari işlem yapılan 3 kişiye 204'er lira tutarında para cezası kesildi.

Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor

"OPERASYONLAR ARALIKSIZ DEVAM EDECEK"

Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu, vatandaşlara yaptığı çağrıda; insanların dini ve vicdani duygularını kullanarak para toplamaya çalışan, haksız kazanç elde eden kişilere itibar edilmemesini istedi. Dilenen bu kişilerin, zabıta ekiplerini fark eder etmez, vatandaşlardan haksızca topladıkları paraları, kendilerini gözetleyen kişiye teslim ettiklerini ve bu kişinin de kaçarak izini kaybettirdiğini belirten Sivaslıoğlu, dilendikleri tespit edilen kişilere yönelik denetimlerin kesintisiz süreceğini ifade etti.

Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (2)
JACK DANİEL: Vermeyin sizde arkadaşım illa yardım edecekseniz bir sürü resmi yardım dernekleri var oraya yardım edin.
ŞAFAK DOĞAN: Kadınlar çok rahat 204 lıra ceza olunca canın saolsun diyor üstüne birde gülüyor. Olsa 5-10 bin tl ceza bakalım ne diyecek. Bunlar yarın o cezayı 2 saatte toplar işe devam derler. Bunu düşünmek lazım.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title