Tanju Özcan dediğini yaptı! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Tanju Özcan dediğini yaptı! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL

Demirören Haber Ajansı / Murat Küçük - Haberler | Ekonomi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın geçtiğimiz ay gündeme getirdiği yabancılarla ilgili çok tartışılan düzenlemeler, Bolu Belediye Meclisi'nden geçti. İlde bundan sonra yabancılara su dolar kuru üzerinden satılacak, nikah ücretleri ise 100 bin TL olacak.

Bolu Belediye Meclisi Kasım ayı 2'ci oturumu Bolu Belediye Meclisi salonunda gerçekleştirildi. 2022 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu kararlarının oylandığı toplantıda, kentteki yabancı uyruklulara yönelik su fiyatlarının dolar kuru üzerinden tahsil edilmesi ve yabancıların nikah ücretlerinin ise 100 bin TL olmasını içeren maddelerin de bulunduğu fiyatlandırmalar oylamaya sunuldu.

Oylamada AK Partili ve MHP'li meclis üyeleri red oyu verirken, 2 CHP'li meclis üyesi çekimser oy verdi. Diğer CHP'li ve İYİ Partili meclis üyeleri ise karara kabul oyu verdi. Karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Tanju Özcan dediğini yaptı! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL

Kabul edilen karara göre kentte yaşayan ve mekanik sayaç kullanan Türk vatandaşlarından su ücretinin metreküpüne 2,5 TL tahsil edilecekken, yabancılardan ise tahsilat 2,5 dolar olarak yapılacak. Ayrıca dijital sayaç kullanan Türk vatandaşı suyun metreküpü için 4,5 TL ödeyecekken, yabancılar ise 4,5 dolarlık ücret ödeyecek. Bunun yanı sıra yabancıların, Bolu Belediyesi'ne nikah için başvurması halinde ise nikah ücreti olarak 100 bin TL istenecek.

AK Parti Grup Başkanı Uğur Akbay, "Gelir tarife cetvelinde nikah ücretleri sadece yabancı yabancı ile evlenirse 100 bin TL gibi bir rakam bizim red oylarımıza karşı, karşı grubun oylarıyla meclisten oy çokluğuyla geçti. Yani yabancılar, Bolu Belediye Meclisinde nikahlarını kıydırırlarsa artık 100 bin TL verip evlenebilecek. Su ücretlerinde ise yabancıların su ücretleri dolarla 11 kat olarak belirlendi. Yine oy çokluğuyla bu karar alındı. Yargıya başvurma konusunda konuyu araştırıp, yapılacak gerekli bir şey varsa yapacağız." diye konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise oy çokluğuyla alınan kararlarla ilgili olarak, "İki yabancının Bolu'da belediyemize başvurarak evlenmeleri halinde nikah ücretini 100 bin lira olarak belirledik. Oy çokluğuyla aldık bu kararı." dedi. Yabancılara su ücretlerinin dolar kuru üzerinden fiyatlandırılmasıyla ilgili de konuşan Başkan Özcan, "Bu 4658 sayılı yasa kapsamında Türkiye'de oturma izni almış olan yabancıların su fiyatının 2,5 dolar üzerinden hesaplanarak tahsil edilmesiyle ilgili bir konu. Bu tüm yabancıları kapsamıyor. 4658 sayılı yasa kapsamında oturma izni almış olanları kapsıyor." diye konuştu.

Tanju Özcan dediğini yaptı! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL

Tanju Özcan dediğini yaptı! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL

Tanju Özcan dediğini yaptı! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL

Tanju Özcan dediğini yaptı! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL

Demirören Haber Ajansı / Murat Küçük - Ekonomi Haberleri

Türk Lirası, Evlilik, dolar, Bolu, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (2)
atilla iskender:Allah belanı versin. Allah'ın suyunu bile çok gördün ya son nefesinde bir damla suya muhtaç kalırsın inşaallah. Cevap Yaz 8 3 Yayından Kaldır
suna genç:bu adamı sokakta görseniz bu tipiyle telefonunuzu isterse güvenmez vermezsiniz ama boluya başkan seçerseniz böyle keyfi şeyler yapar durur. bir nikah 100 değil 500 bin yapsan ne yazar be adam gider komşu ilde yapar yine gelir oturur Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title