Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş: Başkanla Beni Karşı Karşıya Getirmek İsteyenler Var

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sarpsborg maçı öncesi yaptığı basın toplantısında, "Başkanla beni karşı karşıya getirmek isteyenler var." dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve oyunculardan Cyle Larin, Sarpsborg maçı öncesinde basın toplantısında soruları yanıtladı.

Şenol Güneş, maç ile ilgili konuşurken; "Grubun ilk maçını kendi sahamızda oynayacağız, hedefimiz bu gruptan çıkmak. Yarın da iyi futbol oynamak istiyoruz, rakibimiz 4-4-2'yi iyi oynuyor, oyun disiplini çok iyi, kontraya da çıkıyorlar. Bütün bunları düşünerek yarına hazırlandık, rakibimiz 4 turu geçti, biz de 3 turu geçtik. Sarpsborg ilginç bir takım, sürprizler yaptı, futbol anlayışı olarak da iyi bir takım. Ciddiyeti elden bırakmadan mücadele etmek zorundayız, kadro olarak buna müsait durumda" dedi.

"İNSAN OLARAK NEGREDO İYİ FUTBOLCUYDU"

Negredo'nun ayrılığı ile ilgili konuşan deneyimli hoca, "Karakter olarak, insan olarak iyi futbolcuydu Negredo. Bir futbolcumuz daha gitse olabilir. Arkadaşlarımız ne düşünür bilmiyorum. Negredo ile oyuncu olarak sıkıntımız yoktu ancak şartlarımız belliydi, daha önce konuşulmuştu, şimdi gitti. Gidenin arkasından mazaret aramak durumunda değiliz. Eğer bir forvet daha alsaydık, mevcut ekonomik durumumuzu sarsardı. Bu söylediklerimiz başka yere çekenler, başkanla beni karşı karşıya getirmek isteyenler var, o yüzden bu konuda konuşmayacağım. Negredo iyi bir oyuncuydu ancak elimizdekiler de iyi oyuncular" diye konuştu.

"CİDDİYETİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ"

Rotasyon sorusuna cevap veren Şenol Güneş, "Oynayan futbolcularmız içerisinde zaman zaman dinlenme ihtiyacı olanlar var, rakibin durumuna göre rotasyon kararı gelebilir. Bizim elimizde olan her oyuncu değerlidir. Sarpsborg sürpriz bir takım, Östersunds'u da biliyorsunuz. Bu tarz takımlar kapalı kutu ve Avrupa'da ses getirmek istiyorlar. Biz bunları biliyoruz, oyuncularımızla paylaşıyoruz. Temkinli olmalıyız, ciddiyeti elden bırakmamalıyız. Şartlar ne olursa olsun en iyisini oynayıp kazanmak istiyoruz" cevabını verdi.

LARIN: "BURADA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM"

Beşiktaş'ın Kanadalı futbolcusu Larin; "Çok önemli bir maça çıkacağız, takım olarak savaşıp istediğimiz sonucu almak istiyoruz. Kendimi hazır hissediyorum, teknik direktörümüz beni oynatmaya karar verdiği zaman sahaya çıkıp elimden geleni yapmak ve goller atmak istiyorum. Sahaya çıktığım zaman üzerimde bir baskı yok, rahat davranmaya çalışıyorum. Baskı değil ama motivasyon. Kaliteye inanıyorum ve benim etrafımda da kaliteli oyuncular var. Forvet bölgesinde alternatiflerimiz var ve bu benim için bir baskı değil, aksine motivasyon. Her antrenmanda ekstra çalışmalar yapıyorum. Beşiktaş'taki uyum sürecim tamamlandı, İstanbul'da yaşamaktan mutluyum ve geldiğim ilk günden bu yana etrafımdaki tüm insanlar bana çok iyi davrandı, burada olduğum için mutluyum" dedi.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.