Beşiktaş: 3 - Fc. Bochum: 2

Beşiktaş: 3 - Fc. Bochum: 2

Yeni Sezon Hazırlıklarını Avusturya'nın Leogang Bölgesinde Sürdüren Beşiktaş Futbol Takımı, Kamp Çerçevesindeki İlk Ciddi Sınavını Bugün Almanya Birinci Lig Takımı Fc. Bochum Karşısında Verdi ve Karşılaşmayı 3 -2 Kazandı.

Beşiktaş: 3  - Fc. Bochum: 2

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Leogang bölgesinde sürdüren Beşiktaş futbol takımı, kamp çerçevesindeki ilk ciddi sınavını bugün Almanya Birinci Lig takımı FC. Bochum karşısında verdi ve karşılaşmayı 3-2 kazandı.

Başkan Yıldırım Demirörenin de izlediği karşılaşmada, ilk yarının başlarında siyah-beyazlılar 2-0 yenik düşmesine rağmen kısa sürede toparlanarak, Bobo'nun 34. ve Nobre'nin 37. dakikalarda attığı gollerle skoru 2-2'ye getirdi.

İkinci yarıya daha hızlı başlayan ve rakip yarı sahaya ard arda akınlar düzenleyen siyah-beyazlılar, 87.dakikada Fahri'nin ayağından kazandığı golle karşılaşmayı 3-2 galip bitirdi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ikinci yarıda yaptığı oyuncu değişiklikleriyle genç futbolculara şans tanıdı.

İkinci yarının sonlarına doğru 89. dakikada topu ağlara göndererek taraftarları sevindiren Batuhan'ın golü ise ofsayt olduğu gerekçesiyle sayılmadı.

Alman ekibinin gollerini 5. dakikada Dabrowski, 33. dakikada ise Epalle attı.

Karşılaşmayı Almanya ve Avusturya'nın değişik bölgelerinden gelen 700 kadar Türk izledi. Taraftarlar tüm uyarılara rağmen maçın bitiş düdüğüyle birlikte sahaya inerek futbolcu ve yöneticilerle hatıra fotoğrafı çektirip, bol bol imza aldılar.

Kaynak: AA