Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Tarım Fuarı'nı Gezdi
Haberler » Güncel » Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Tarım Fuarı'nı Gezdi - Haber

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Tarım Fuarı'nı Gezdi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat'ta açılan 3.Tarım Fuarı'nı gezdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Tarım Fuarı'nı Gezdi

Başbakan Yardımcısı , 'ta açılan 3. Tarım Fuarı'nı gezdi.

Partisinin il kongresine katılmak için Yozgat'a gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, beraberindeki Yozgat Valisi , Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık ile birlikte dün açılan Yozgat 3. Tarım Fuarını gezerek vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Fuar çıkışında bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Yozgat'ta açılan Tarım Fuarının hem Yozgat için hem de tarım sektöründe imalat yapanlar için son derece önemli olduğunu belirterek, "Fuar ile Yozgat kendi imkanlarını kamuoyuna tanıtma imkanı bulurken öte yandan da tarım sektörü ve hayvancılık alanlarında teknolojik ve bilimsel anlamda gelişmelerin ortaya çıkardığı yenilikleri görüyor. Ayrıca çiftçilerimiz, Türkiye'nin dört bir yanından firmaların getirdiği ürünleri ayağında görme

imkanı buluyor. Bu da Yozgat'taki tarım ve hayvancılığın modern tekniklerle daha iyi yapılmasına katkı sağlıyor. Böylece hem Yozgatlı kazanıyor hem de çevre illerden gelen vatandaşlarımız buradan istifade ediyor. Fuara gelen firmalar ise kazanç sahibi oluyor. Fuarı hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bozdağ, tarım aletleri konusunda çiftçilerin desteklenmesi konusunda Tarım Bakanlığı'nın destek çalışması bulunduğunu belirterek, çalışmalar tamamlanmak üzere, bu konuda tarım bakanımız önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacak" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ daha sonra, geçen ay TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımı ile hizmete açılan Yozgat Çağrı Merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldı. - YOZGAT

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler