Bakan Tüzmen İzmir'de

Ege Bölgesinde İthalatın İhracatı Karşılama Oranında Yüzde 120 Başarı Sağladığını Bildiren Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, "Gönül İster Ki Bütün Türkiye Ege Bölgesi Gibi Olsun" Dedi.

Bakan Tüzmen İzmir'de

Ege bölgesinde ithalatın ihracatı karşılama oranında yüzde 120 başarı sağladığını bildiren Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, "Gönül ister ki bütün Türkiye Ege bölgesi gibi olsun" dedi.

Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ve İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal'ın katılımıyla gerçekleştirilen Ege İhracatçı Birlikleri'nin ödül töreninde birincilere plaketlerini veren Bakan Tüzmen, "Egeli ihracatçılar 2006 yılında ülkemizin 85 milyar dolarlık rekor ihracatına yaklaşık 6 milyar dolar katkıda bulundu. Özellikle Ege bölgesinde yüksek ticaret rakamları var ve ithalatın ihracatı karşılama oranında yüzde 120 başarı sağladı. Ege bölgesi şimdiden Türkiye'nin hedefini gerçekleştirdi, gönül ister ki bütün Türkiye Ege bölgesi gibi olsun. Biz şimdiden 100 milyar dolar ihracat hedefini 2007 için koyduk. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında yani 2023 yılında tam 500 milyar dolar ihracat hacmini beraber başaracağız. Ben inanıyorum bunu beraber başarabiliriz, bu aileyle yapabilirim. Bütün birincileri tebrik ediyorum" diye konuştu.

Birincilere ödüllerini takdim eden Bakan Kürşat Tüzmen, Selçuk Yaşar'a ise üstün başarı plaketi takdim etti. Ödül töreninden sonra ünlü sanatçı Işın Karaca konser verdi.

(KA-YK-RO-RO-E)