Bakan Çelik: "Dünyada İşsizlik Artarken Türkiye'de Düşüyor"
Haberler » Politika » Bakan Çelik: "Dünyada İşsizlik Artarken Türkiye'de Düşüyor" - Haber

Bakan Çelik: "Dünyada İşsizlik Artarken Türkiye'de Düşüyor"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Bursa'da bir alışveriş mağazası açılışına katıldı.

Bakan Çelik:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve İçişleri Bakanı , 'da bir alışveriş mağazası açılışına katıldı. Çelik, dünyada artan işsizliğin 'de düştüğüne dikkat çekti.

Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Bursa'da bir alışveriş mağazasının açılışını yaptı. Açılışta konuşan Bakan Çelik, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve hükümetin bir görevlisi olarak mağaza açılışlarında iki şeye dikkat ediyorum. Etiketlere bakıyorum. Fiyatlar belli. Rekabet oluşuyor. Bu durum fiyatları düşüyor. Etiketler ihtişamlı şekilde gözüküyor. Bu durumdan vatandaşlar kazanıyor. Hükümetin bir üyesi olarak, bu rekabet ortamının kızışması, gelişmesi bizi ve vatandaşımızı memnun ediyor. İnşallah sayıları artar. İkinci olarak dünyada işsizlik artıyor. Gelişmiş ülkelerde işsizlik tavanlara vuruyor. İspanya'da genç işsizlik yüzde 57, Yunanistan'da yüzde 56, AB ortalamasında yüzde 23 ama bizde çok şükür genç ve genel işsizlik düşüyor" dedi.

"DÜNYADA ÜMİTSİZLİK HAKİMKEN TÜRKİYE HIZLI TRENİN TEMELLERİNİ ATIYOR"

Başarıyı ve çalışmayı hedef edinmiş bir milletin olduğunu ifade eden Çelik, "Biz vatandaş olarak lider ruhlu bir milletiz. Başarıyı, çalışmayı kendimize hedef edinmişiz. Dünyada iş yerleri kapanırken, ümitsizlik hakimken Türkiye hızlı trenin temelini atıyor. Türkiye otoyolların temelini atıyor, mağazalar açıyor. 'Ne kadar övünsek azdır' diyorum. Ayaklarımızı yerden kesmeyeceğiz. Birey ve kamu olarak hep birlikte dayanışma içinde çalışmamızı sürdüreceğiz. Torunlarımıza daha iyi bir gelecek bırakacağız" açıklamasını yaptı.

ŞAHİN: "HAYATIN VE UMUDUN HER GÜN YEŞERDİĞİ TÜRKİYE'DEYİZ"

İçişleri Bakanı Şahin ise, "Bütün iç ve dış engellemelere rağmen ülkemiz devlet, millet, fert ve toplum olarak gelişme ile kalkınmanın ısrarı içinde yoluna devam ediyor. Hayatın ve umudun her gün yeşerdiği, güçlendiği Türkiye'deyiz. Her mevsimde insanımızın ayakta tutunduğu bir ülkedeyiz. Köylerde, dağlarda ve her yerde canlı bir hayat var. Türkiye olarak hepimiz hayatı daha güzel yaşamak ve paylaşmak için üzerimize düşeni yapıyoruz. Türkiye bu konuda hem kendine yeten hem de gerektiğinde dünyaya yardım eden bir ülke konumundadır" şeklinde konuştu. - BURSA

Kaynak: İHA