Artuklu'da Belediyenin Yüzme Havuzlarından 3 Bin Çocuk Faydalandı
Haberler » Güncel » Artuklu'da Belediyenin Yüzme Havuzlarından 3 Bin Çocuk Faydalandı - Haber

Artuklu'da Belediyenin Yüzme Havuzlarından 3 Bin Çocuk Faydalandı

Mardin'de, Artuklu Belediyesi tarafından 5 mahalleye kurulan yüzme havuzlarından 3 bin 115 çocuk faydalandı.

Artuklu'da Belediyenin Yüzme Havuzlarından 3 Bin Çocuk Faydalandı

'de, Belediyesi tarafından 5 mahalleye kurulan yüzme havuzlarından 3 bin 115 çocuk faydalandı.


Görevlendirme yapılan Artuklu belediyesi "Haydi Çocuklar Havuza" sloganıyla 5 mahalleye kurduğu yüzme havuzlarında çocuklar 60 gün boyunca yüzdü, eğlendi.


Havuza girmek için gerekli tüm kıyafet ve malzemelerin belediye tarafından üstlenildiği, ayrıca çocukların ulaşımının kolaylaştırılması, farklı mahallelerdeki öğrencilerin de faydalanabilmesi amacıyla servis imkanının sağlandığı etkinliklerde çocuklar oldukça eğlendi.


Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, geçen yaz tatili ve bu yaz tatilinde olmak üzere 5 mahalleye kurulan yüzme havuzlarından 3 bin 115 öğrencinin faydalandığını belirtti.


Sıcak ve kurak bir iklime sahip ilçede tatile gitme imkanı bulmayan çocukların yüzme etkinliğinden mahrum kalmaması amacıyla bu projeye imza attıklarını kaydeden Kaymakam Öztürk, şunları söyledi:


"İlk olarak geçen senenin yaz tatilinde kurduğumuz havuzlarımız yavrularımız tarafından ilgi gördü. Çocuklarımız ve velilerimizin ifade ettikleri memnuniyete istinaden bu yaz yüzme havuzlarımızı tekrar kurduk. Yüzme eğitimlerinin uzman eğitmenler tarafından verilmesine ve havuzlarımızda hijyenik koşulların sağlanmasına son derece önem verdiğimiz projemiz ile binlerce evladımız yaz tatili boyunca keyifli vakit geçirme ve yüzme öğrenme fırsatı buldu."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler