Antalya: Alman Turistin Hamile Eşini Öldürdüğü İddiası

Antalya: Alman Turistin Hamile Eşini Öldürdüğü İddiası

Antalya'nın Alanya İlçesi'ne 1 Haftalık Tatil İçin Gelen ve Hamile Eşini Döverek Karnındaki Bebeğinin Ölümüne Yol Açtığı Suçlamasıyla Gözaltına Alınan Alman Turist, "Eşimin Hamile Olduğunu Bilmiyordum. O Çocuk Benim Değil" İddiasında Bulundu.

Antalya: Alman Turistin Hamile Eşini Öldürdüğü İddiası

Antalya'nın Alanya İlçesi'ne 1 haftalık tatil için gelen ve hamile eşini döverek karnındaki bebeğinin ölümüne yol açtığı suçlamasıyla gözaltına alınan Alman turist, "Eşimin hamile olduğunu bilmiyordum. O çocuk benim değil" iddiasında bulundu.

Edinilen bilgiye göre, tatil için geldiği Alanya'da hamile eşini döverek beyin ölümünü gerçekleştirdiği ve bebeğin ölümüne yol açtığı iddiasıyla gözaltına alınan Alman Andreas Wilke, polise verdiği ifadede, "Odaya gittiğimde eşimi kanlar içinde buldum. Daha sonra otele geldiğimde dolabın içinde bir poşet buldum. Poşette kanlar içinde bebek cesedi vardı. Eşimin hamile olduğunu bilmiyordum ve bebeğin kimin olduğunu anlamak için hastaneye götürdüm" iddiasında bulundu.

Emniyet yetkilileri, zorla çocuk düşürttürmek ve ölüme sebebiyet vermek suçlarından zanlı Wilke hakkında fezleke hazırlatırken, 8.5 aylık bebeğin cesedi ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.