Ankaralı Namık Yeni Aldığı Dolmuş Hattına Şarkı Yazdı

Ankaralı Namık Yeni Aldığı Dolmuş Hattına Şarkı Yazdı

Türk Halk Müziği ve Oyun Havalarının Ünlü Sesi Ankaralı Namık, Ankara Genelevinin Önünden Kalkan Mamak - Topraklı Hattında Dolmuş Alarak Servis Yaptı.

Ankaralı Namık Yeni Aldığı Dolmuş Hattına Şarkı Yazdı

Türk Halk Müziği ve oyun havalarının ünlü sesi Ankaralı Namık, Ankara genelevinin önünden kalkan Mamak - Topraklı hattında dolmuş alarak servis yaptı.

'İstanbul Hovardası' adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yapan oyun havalarının ünlü sesi Ankaralı Namık Ankara'da bir dolmuş alarak ticarete atıldı. Satın aldığı dolmuşa binerek yolcu toplayan Namık, yeni aldığı dolmuşa bir şarkı yazdı. 'Arabada beş evde onbeş Topraklıya gidene bedava' adlı şarkısıyla Topraklı hattına yeni bir heyecan getireceğini kaydeden Ankaralı Namık'a şoförlerden tam destek geldi. Namık İHA'ya yaptığı açıklamada, Başkent Ankara'da ekmek yediğini belirterek, "Şu anda Ankara'da ticarete atıldım radyo NMK'yı kurdum. Şimdi de Mamak Topraklı hattında bir dolmuş satın aldım. Bu hattı tasadüfen buldum. Bu hat biraz mağdur bir hat canlandıracağız" diye konuştu. Yeni çıkardığı kaset hakkında bilgi veren Namık, "Çıkardığımız son kasetimiz de ilgi çok büyük, 2. klibimizi çektik, Köyümüze dönelim adlı şarkımız ile üçüncü klibimizi çekeceğiz" şeklinde konuştu.

Şoför esnafıları ise Ankara'lı Namık'ın dolmuş satın almasından dolayı durakta olan durgunluğumuz biteceğine inanıyorlar.Namık, kaset satışlarının yükselmesinde en çok taksici esnafı ve dolmuşcu esnafının kendi reklamını yaptığını ifade etti. Bahadır Kara isimli bir esnaf ise yaptığı açıklamada, Ankara'lı Namık'ın şarkılarını yüksek sesle çaldığından dolayı Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün kendisine 124 YTL ceza yazdığını kaydetti. Namık ise bunun üzerine, "Gazinolarda çalışırken espirili şarkılarım yadırganıyordu ama şimdi bütün şarkılarıma vatandaşlarımız alıştı. Köyümüze dönelim adlı şarkımıza dolmuşçularımızı anlatan bir klip çekeceğiz" diye konuştu. Daha sonra Namık yeni aldığı dolmuş ile yolcu alarak servis yaptı.

(TS-ÖK-ÖK-Y)