Amasya'da 10 Bin Kişi Meydanlara Indi

Amasya'da 10 Bin Kişi Meydanlara Indi

Amasya'da 10 bin kişi meydanlara indiAMASYA'da Fetullahçı Terör ÖrgütüParalel Devlet Yapılanması (FETÖPDY) tarafından darbe girişiminin yıldönümünde düzenlenen Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü'ne 10 bin kişi katıldı.

Amasya'da 10 bin kişi meydanlara indi

AMASYA'da Fetullahçı Terör ÖrgütüParalel Devlet Yapılanması (FETÖPDY) tarafından darbe girişiminin yıldönümünde düzenlenen Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü'ne 10 bin kişi katıldı.

FETÖPDY tarafından darbe girişiminin yıldönümünde istasyon köprüden Yavuz Selim Meydanı'na 10 bin kişi sloganlar atarak yürüdü. Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü'ne Amasya Valisi Osman Vural, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri katıldı.

İstasyon köprüden başlayan yürüyüşün başlangıcında dev Türk bayrağı açan gençler tekbirler ve Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları ile yürüdü. Yavuz Selim Meydanı'na gelen kalabalık burada da dev Türk bayrağı açarak Amasya uyuma vatanına sahip çık, Her şey vatan için sloganları attı. Programda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Programda Vali Osman Vural ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir birer konuşma yaptı.