Haberler » Spor » Alanya'da Türk Takımları Plaj Voleybolunda Elendi - Spor

Alanya'da Türk Takımları Plaj Voleybolunda Elendi

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yapılan Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Erkekler Plaj Voleybolu Avrupa Kıta Eleme Müsabakaları'nın çeyrek finalinde Avusturya ile eşleşen Türkiye, rakibi karşısında oynadığı 4 maçın 3'ünü kaybederek elendi.

Alanya'da Türk Takımları Plaj Voleybolunda Elendi

Antalya'nın İlçesi'nde yapılan Voleybol Konfederasyonu (CEV) Erkekler Plaj Voleybolu Avrupa Kıta Eleme Müsabakaları'nın çeyrek finalinde ile eşleşen , rakibi karşısında oynadığı 4 maçın 3'ünü kaybederek elendi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Erkekler Plaj Voleybolu Avrupa Kıta Eleme Müsabakalarının ilk gününde çeyrek final maçları yapıldı. Galip Dere Plajı'nda yapılan maçlarda Türkiye çeyrek finaldeki rakibi Avusturya karşısında 3 yenilgi ve 1 galibiyet alarak turnuvadan elendi. 2012 Londra Olimpiyatlarına katılma şansını kaybeden Türkiye, Murat Giğinoğlu - Hakan Göğtepe ikilisi ile çıktığı ilk maçta Clemens Doppler - Alexander Horts ikilisine 2-0 yenildi. Türkiye 2'nci maçta, Selçuk Şekerci - Volkan Göğtepe ikilisi ile Alexander Huber - Robin Seidi ikilisi karşısında 2-1 galip geldi. Selçuk Şekerci - Volkan Göğtepe ikilisi ile 3'üncü maça çıkan Türkiye, Clemens Doppler - Alexander Horts ikilisi karşısında 2-0 kaybetti. Türkiye son maçta ise Murat Giğinoğlu - Hakan Göğtepe çifti ile Alexander Huber - Robin Seidi çifti karşısında 2-0 yenilerek, 3 yenilgi ve 1 galibiyetle rakibine elendi.

Türkiye'yi eleyen Avusturya ile birlikte İsveç karşısında 3 galibiyet alan Hollanda,

Rusya karşısında 3 galibiyet alan Polonya ve İspanya karşısında 3 galibiyet ve 1 yenilgi alan Norveç yarı finale yükseldi. 27 Temmuz'da başlayacak Londra Olimpiyatları'nda Avrupa Kıtası'nı temsil edecek takımın belirleneceği müsabakaların 2'nci gününde yarı final maçları yapılacak. Yarı finalde Norveç - Avusturya ve Hollanda - Polonya karşılaşmaları yapılacak. Müsabakalar sonunda birinci olan takım 2012 Londra Olimpiyatları'na doğrudan gitmeye hak kazanacak. İkinci ve üçüncü olan takımlar ise Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenecek Dünya Kupası Olimpiyat Eleme Turnuvası'na katılma hakkı elde edecek. Diğer kıtaların ikinci ve üçüncülerinin katılacağı turnuva sonunda ilk 2 sırayı alacak takımlar da Londra'ya gidecek. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler